Özgür Ceylan, bölgeyi ziyaret etti: Takipçisi olacağım! Özgür Ceylan, bölgeyi ziyaret etti: Takipçisi olacağım!

Çanakkale Valiliği, Biga Kaymakamlığı ve Biga Belediyesi, Biga'nın da içinde yer aldığı Çanakkale'nin doğusu için sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarıları yayınladılar. Kocabaş Çayı kıyısındaki açık otopark alanına park edilen araçların ise bulundukları yerden kaldırılması istendi.

Yapılan açıklamada; "Bugün öğleden sonra Çanakkale'nin doğu ilçelerinde (Biga, Çan, Yenice, Bayramiç ve Lapseki) yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması ve kuvvetli yağışların gece saatlerine kadar etkisi devam ettirmesi bekleniyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar vb.) karşı dikkatli ve tebirli olunması gerekiyor" ifadeleri kullanıldı.

Biga Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise; "Bugün öğle saatlerinden itibaren Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre şehrimizde beklenen kuvvetli yağışların neden olabileceği ulaşımda aksamalar, sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerektiği gibi Kocabaş Çayı etrafındaki araçların bulunduğu yerlerden kaldırılması gerekmektedir. Aksi halde araçlar çekici ile kaldırılacaktır. Ekiplerimiz yaşanabilecek olumsuzlukları önlemek için 7/24 teyakkuzda olacaktır" denildi. 

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji 2’nci Bölge Müdürlüğü, Çanakkale hava tahmin raporunu yayımladı. 8 Eylül Cuma ve 9 Eylül Cumartesi günleri Çanakkale’nin doğusunda sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış yaşanacağı tahmin ediliyor.

8 Eylül Cuma ve 9 Eylül Cumartesi günü parçalı bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 8 Eylül’de en düşük sıcaklığın 22, en yüksek sıcaklığın 30 olacağı aktarıldı. 9 Eylül’de ise en düşük sıcaklık 20, en yüksek sıcaklık 28 derece olacak.

10 Eylül Pazar ve 11 Eylül Pazartesi günleri hava koşulları parçalı bulutlu seyredecek. 10 Eylül’de sıcaklık en düşük 10, en yüksek 28 derece olacak. 11 Eylül’de ise en düşük sıcaklık 19, en yüksek sıcaklık 27 olacak.

dc50bc2e-2154-4dd6-8c84-022509c71bb5

Editör: Ahmet Tunç