Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameyle 491 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Jandarma Genel Komutanlığı'nda da 72 general ve albay yeni görev yerlerine atandı. Biga'nın başarılı Kaymakamı Erdinç Dolu, Osmaniye’nin Kadirli ilçesine tayin oldu.

Biga’ya ise Mardin’in Nusaybin İlçesi’nden Ercan Kayabaşı Biga Kaymakamı olarak atandı.

Biga Kent Konseyi Başkanı: Ergün Erkap Biga Kent Konseyi Başkanı: Ergün Erkap

ÇANAKKALE'DE 3 KAYMAKAM 1 VALİ YARDIMCISININ TAYİNİ ÇIKTI

Öte yandan Çanakkale'de Biga'nın yanı sıra Yenice ve Bayramiç kaymakamları ile Vali Yardımcısı Hakkı Uzun'un da görev yeri değişti. Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, Bolu Vali Yardımlığı'na tayin oldu. Çanakkale Vali Yardımcılığı görevine ise Polat Kara getirildi. Yenice Kaymakamı Musa Göktaş, Van'ın Tuşpa ilçesi kaymakam olarak görevlendirildi. Bingöl Yayladere Kaymakamı Mehmet Can İrdelp ise Yenice Kaymakamı olarak tayin oldu. Bayramiç Kaymakamı Alper Taş, Şanlıurfa Vali Yardımcısı olarak görevlendirilirken; Siirt'in Şirvan ilçesi Kaymakamı Emrah Bütün ise Bayramiç Kaymakamı olarak görevlendirildi.

255 KAYMAKAM ATANDI

Atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni görev yerleri belirlendi.

255 kaymakamın ataması gerçekleştirildi. Ankara'da 6 vali yardımcısı ve 9 kaymakam, İstanbul'da 6 vali yardımcısı ve 14 kaymakam, İzmir'de 5 vali yardımcısı ve 5 kaymakamın ataması yapıldı.

42 ilin jandarma komutanları değişti, 13 general ve albay terfi ettirildi. Öte yandan Jandarma Genel Komutanlığı'nda 2 tuğgeneral tümgeneralliğe, 11 albay tuğgeneralliğe terfi ettirildi. 72 general ve albay ise yeni görev yerlerine atandı.

Ankara İl Jandarma Komutanlığına Tümgeneral Recep Yalçınkaya, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığına Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Adana'nın İl Jandarma Komutanlığına Tümgeneral Coşkun Sel, Trabzon'un İl Jandarma Komutanlığına Tuğgeneral Mustafa Erdem getirildi.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı'na Tümgeneral Şakir Uslu atandı.

Deprem bölgesinde 7 ilin jandarma komutanları da değişti. Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda da 1 albay tuğamiralliğe terfi ettirildi ve yeni görevine ataması yapıldı.

ERCAN KAYABAŞI KİMDİR?

1990 yılında Ankara'da dünyaya gelen Kaymakam Ercan Kayabaşı, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.  Mardin Artuklu Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Suriye meselesi üzerine yüksek lisans çalışmalarına devam etmekte olan Kaymakam Kayabaşı İngiltere Portsmouth Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında çalışmalarda bulunmuştur. 

Profesyonel hayata Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığında uzman yardımcısı olarak başlayan Kayabaşı, 2015 yılında Çankırı Kaymakam adayı unvanı ile Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Kırklareli'nin Vize ilçesinde Kaymakam vekilliği, Niğde ili Altunhisar ilçesinde ve Hatay ili Kumlu ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptı.

Kaymakam Ercan Kayabaşı, 2018 yılında Zeytindalı Harekatı ile birlikte terörden arındırılan Suriye/Afrin bölgesinde İYKM Başkanı olarak üç yıl süre görev aldı. Suriye’deki görev süresince birçok STK ve kurumla işbirliği içerisinde terörden arındırılan bölgenin kalkınmasında ve hayatın normale döndürülmesinde aktif rol almıştır.

20.08.2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 2021/412 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile ilçemiz Kaymakamlığına atandı. Kaymakam Kayabaşı aynı zamanda Nusaybin Belediye Başkan V. Olarak görev yapmaktadır.

Kaymakam Ercan Kayabaşı görev yaptığı ilçelerde başarılı çalışmaları nedeniyle dokuz (9) Başarı Belgesi ve 1 Üstün Başarı belgesi ile taltif edilmiştir. Suriye görev gücü kapsamındaki çalışmaları nedeniyle İçişleri Bakanı tarafından başarı belgesi ile ödüllendirilmiştir. Uzman Psikolog Nigar Kayabaşı ile evli olup bir çocuk babası olan Kaymakam Kayabaşı çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

(Haber: Ahmet Tunç)

I M G 4232I M G 4233

Editör: Ahmet Tunç