Çaykur'un çay fiyatlarına yüzde 43,7 oranında zammı önce marketlere ardından da kahvehanelere yansıdı. Biga'da çaya zam kararı alan Biga Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz ise, "Bıçak kemiğe dayandı" dedi.

Artan elektrik, su, doğalgaz, şeker, kahve fiyatları da tarifelerde değişikliğe gidilmesine neden oldu. Yeni fiyatlar 23 Mayıs Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.

Biga Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz, kahveci esnafın sorunlarını dinlediği toplantının ardından yaptığı açıklamada kahvelerde çayın 2 lira 50 kuruştan satılacağını söyledi.

Biga ve İnegöl iş dünyasından mobilya sektöründe işbirliği atağı Biga ve İnegöl iş dünyasından mobilya sektöründe işbirliği atağı

Başkan Yavuz; "Pazartesiden itibaren çay 2 lira 50 kuruş olacak. Köylerde 2 lira. Değişiklik yok. Çaya gelen zamlar bir de kahve, elektrik, oralet, su gibi giderlere gelen zamlar da eklenince mecbur kaldık. Dayanacak güç kalmadı. Müşterilerimizin anlayışla karşılayacağını düşünüyoruz. Zaten pandemi döneminde de uzun süre kapalı kalmıştık. Yaralarımızı saramadan zam fırtınasına tutulduk. Bizlerin de zam yapmamız artık zorunluluk haline geldi" ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet Tunç