Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklama ile Biga'da taşımalı eğitime 1 gün daha ara verildi. 11 Mart Cuma günü de taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler tatil yapacaklar.

Dün de taşımalı eğitim ara verilmişti.

Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada; "İlçemizin yüksek kesimlerinde etkili olması beklenen kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İlçe Hıfzısıhha Kurulu'nun aldığı karar gereği 11 Mart Cuma günü ilçemiz genelindeki taşımalı eğitime 1 gün ara verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Bayramiç'te taşımalı eğitime verilen ara 1 gün daha uzatılırken; Yenice ve Çan'da ise yarın tüm eğitim öğretime 1 gün ara verildiği öğrenildi.

Çan Kaymakamlığı'ndan yapılan resmi açıklamada, "İlçemizde devam etmekte olan yoğun kar yağışı ve buna bağlı riskler nedeniyle; ilçemiz genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarının tüm kademelerinde, özel öğretim kurslarında, çeşitli kurslarda ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde 11 Mart Cuma (yarın) günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Aynı süre zarfında ilçemiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personeller de idari izinli sayılacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Belediye duyurdu: Kullanıma düzen geliyor... Belediye duyurdu: Kullanıma düzen geliyor...

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Çanakkale ve çevrelerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini duyurarak uyarılarda bulunmuştu.

10 Mart Perşembe sabah saatlerinde başlayıp, 11 Cuma günü saat 18.00’ kadar devam etmesi beklenen uyarı kapsamında Meteorolojiden yapılan açıklamada, “Kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli yer yer hamleli kısa süreli fırtına (50-70 km/saat-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denilmişti.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

7a06b967-606f-425e-be39-f5641d18cdd0

Editör: Ahmet Tunç