Eğitim İş-Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası tüm Türkiye'de son yıllarda dikkat çeken bir ilgiye sahne oluyor. Biga'da da 2021 yılında 76 üyeye sahip sendika bugün 368 rakamına ulaştı ve Biga'da bu yıl da yetkili sendika olmayı başardı. Eğitim İş Biga Şube Temsilcisi Ali Çetin yetki haberini kamuoyuna duyurdu.

"HEDEFİMİZE ULAŞTIK"

Biga, Lapseki, Eceabat, Çan, Gelibolu, Bayramiç ve Bozcaada'da yetki kararını aldıklarını ve tüm Çanakkale adına da yetki kararını kazandıklarını dile getiren Ali Çetin; "368 üye sayısına ulaştıktan sonra Biga için promosyon yetkisini aldık. 2024 yılında bankalarla yapılacak ihalenin imza yetkisi Eğitim İş Sendikamızda olacak. Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu ve İlçe Temsilcilik Yönetimleri olarak hedefimizi geçerek 12 ilçeden 7'sinde yetkili olduğumuz bu güzel dönem, Çanakkale yetkisi ile daha da güçlendi. Geçtiğimiz yıl da yetki kararı sendikamızdaydı. Bu yıl da yetkiyi alabildiğimiz için mutluyuz. Bu süreçte bize destek olan, bizimle birlikte yürüyen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu başarıyı hep birlikte kazandık. Son olarak da Belediye Ticaret Merkezi'nde büromuz tüm eğitimcilerimiz için açık. Herkesi büromuza bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

"ALANLARDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Alanlarda olduklarını, memurun haklarını savunmak için seslerini yükseltmeye devam edeceklerini söyleyen Ali Çetin; "Alanlarda olmamız, tüm öğretmenlerin, memurların haklarını meydanlarda savunmamız, tüm Türkiye çapında olumlu bir ilgiye neden oldu. Yaşadığımız son süreç göstermiştir ki; tüm eğitim çalışanlarının sadece özlük hakları değil yaşam hakları da savunulmalıdır. Eğitim - İş olarak hem eğitimdeki sorunların çözümü, hem de geleceğe ışık tutan taleplerle parasız, laik ,bilimsel, karma ve sosyal eğitimden yana tavrımızı koymaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün belirttiği aydınlık, demokratik, refah içinde yaşayan Türkiye amacımız için tüm üyelerimiz ile birlikte yol almaktan gurur duyuyoruz. Hem kendi mesleğimiz hem de çocuklarımızın geleceği için mücadelemiz sürecek. Umudu birlikte büyüteceğiz. Yaşasın Eğitim İş. Yaşasın örgütlü mücadelemiz" ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)

Doktor derdime bir çare… Doktor derdime bir çare…

B72Da34F C098 4C41 Bf15 2B224889D462

Editör: Ahmet Tunç