Bigalı çocuklar, Kral Şakir ile doyasıya eğlendi Bigalı çocuklar, Kral Şakir ile doyasıya eğlendi
Lösemili Çocuklar Farkındalık Haftası etkinlikleri başladı. Biga Açı Koleji kampüsünde ortaokul ve lise öğrencilerini ve öğretmenlerin katıldığı etkinlikte okul fen bilgisi öğretmeni Murat Biricik Lösemili Çocuklar Farkındalık Haftası nedeniyle bilgilendirme yaptı.
 
'Lösev'e kardeş okul olduk' diyen Biga Açı Koleji Ortaokul Müdürü Ayşe Arda etkinlik öncesi sahneye çıkarak; "6 Kasım Çarşamba günü saat 11:30 ile 15:00 saatleri arasında Belediye binası yanı-AVM karşısında Lösemili çocuklar yararına stant açacağız ve broşür dağıtımı ile farkındalık oluşturulmasına katkıda bulunacağız. Öğrencilerimizin bu konuda farkındalıklarının artmasını istiyoruz. Lösev'in 'Maskeni tak, farkındalık yarat' sloganı ile başlattığı kampanyaya da destek veriyoruz. Tüm herkesi Çarşamba günü standımıza bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Öğrenciler ve öğretmenler etkinliği maskelerini takarak takip ettiler. Çarşamba günü açılacak farkındalık stantlarında ise gönüllü öğrenci ailelerinin duracağı öğrenildi.
GÖNÜLLÜ ELÇİLERİ OLDULAR
Löseve Kardeş okul olan okullar; öğrencilerine sivil toplum bilinci ve çalışmaları başta olmak üzere, Gönüllülük gibi konularla da öğrencilerini tanıştırmış oluyor. Kardeş okullara Lösev'den bilgilendirme seminerleri yapılıyor. Öğrenciler Lösev etkinliklerine katılıyorlar. Yerelde bilgilendirme çalışmaları yapıyorlar. Okullarına Lösev'in resmi bağıs kumbarasını alıp Lösev adına kumbaralara bağış da toplayabiliyorlar. Kısacası Lösev'in yereldeki gönüllü elçileri de diyebiliriz.
(Haber: Çiğdem Özden Demiray)
Editör: TE Bilisim