Bigalı muhtarlar, iftar sonrası MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya'yı ziyaret ederek Biga'ya yapılacak yatırımlar ve çalışmalarla ilgili görüşme gerçekleştirdiler. Cezve Kafe'de gerçekleşen görüşmelerde Ak Partili Biga İl Genel Meclis Üyesi Bülent Korkmaz da yer aldı.

“Yabancılara Rehberlik İmkânı Tanıyorsunuz, Yapmayın” “Yabancılara Rehberlik İmkânı Tanıyorsunuz, Yapmayın”

Yaklaşık 40 muhtarın yer aldığı görüşmelerle ilgili Medya Lokum'a bilgi veren MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya; "Cumhur İttifakı olarak Çanakkale İl Genel Meclisi'nde köylerimize hizmet götürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Köylerimize hizmeti de öncelikli işlerimiz arasında görüyoruz. Muhtarlarımızla sık sık istişare halindeyiz. Dün Biga’mızın değerli köy muhtarlarımızla bir araya geldik. Köylerimize yapılacak olan hizmetler ve yatırımlar ile istişareler de bulunup sohbet ettik. Çok verimli bir akşam geçirdik. Samimi sohbetlerinden dolayı tüm muhtarlarımıza teşekkür ederim. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle; 'muhtarlar, demokrasimizin temel taşlarını' oluşturmaktadır. İnşallah köylerimizin sorunlarıyla hep birlikte, muhtarlarımızın katkılarıyla ilgileneceğiz ve sorunlarımızı en aza indirmek için çaba göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

CHP'den istifa ederek Cumhur İttifakı saflarına geçen Nejat Önder'in de katılımıyla Çanakkale İl Genel Meclisi'nde üstünlük Cumhur İttifakı'na geçmişti. Cumhur İttifakı içerisinde yer alan MHP'nin Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya'nın da köylere hizmet götürülmesi için inisiyatif alarak muhtarlarla sık sık bir araya geldiği biliniyor.

7d27eead-a73b-4e74-b0da-7957f8f346ac

Editör: Ahmet Tunç