Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın düzenlediği '24 Nisan Çanakkale Kara Savaşlarının 109. Yıl Dönümü' törenleri için gün sayılıyor.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından yürütülen '24 Nisan Çanakkale Kara Savaşlarının 109. Yıl Dönümü Anma Programı' için bestelenen şarkı, dinleyenlere bir kez daha Çanakkale ruhunu yaşatıyor. Genç sanatçı Irmak Arıcı’nın seslendirdiği “Bizim Çanakkale”, büyük zafer sonrasında Cumhuriyeti ilan eden birliktelik, dayanışma ve mücadele ruhunu yansıtan dizeleriyle milyonlarca kişiye 109 yıl öncenin coşkusunu yaşatıyor.

Fedakarlık ve mücadele ruhu...

Genç şarkıcı Irmak Arıcı’nın seslendirdiği “Bizim Çanakkale” şarkısının söz ve müziği Asena İrmikçi tarafından yazıldı. Müzik yönetmenliğini Salih Özsan’ın yaptığı şarkının dizeleri, Çanakkale zaferine giden yoldaki kahramanlık, cesaret, dayanışma, birlik, fedakârlık ve mücadele ruhunu anbean yaşatıyor.

İzleyenleri duygu seline boğuyor

Şarkının İdil Dizdar ve Sait Dağdeviren tarafından çekilen klibinde; sanatçı Irmak Arıcı Türk bayrağının kırmızı ve beyaz renkleriyle bezenmiş kostüm ve aksesuarlarla yer alıyor. Dev Türk bayrağı görüntüsüyle başlayan duygusal klipte, Çanakkale Savaşı şehitlerinin fotoğrafları ve isimlerinin yazılı olduğu anıt izleyenleri gözyaşlarına boğuyor. Klip, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı ve Çanakkale şehitlerine yönelik minnet dolu bir anma mesajıyla son buluyor. Dijital görsellerin eşlik ettiği klipte, Arıcı’ya eşlik eden koro üyeleri de yer alıyor.

BM, 11 Temmuz’u ‘Srebrenitsa Soykırımı'nı Anma Günü’ ilan etti BM, 11 Temmuz’u ‘Srebrenitsa Soykırımı'nı Anma Günü’ ilan etti

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç