Uluslararası Copernicus Matematik Olimpiyatlarında ulusal düzeyde altın ve gümüş madalya alarak Temmuz ayında New York'ta 50'den fazla ülkenin katılacağı Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazanan Bigalı öğrenciler maddi destek arıyorlar.

Biga Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Selen Ada Yeşilgölden ile Semyan Güney Özoğulları 12 bin dolarlık desteği bulamazlarsa yarışmaya katılamayacaklar ve büyük bir fırsat kaçırılmış olacak.

Biga Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi'nde öğrenim gören 7'nci sınıf öğrencisi Selen Ada Yeşilgölden ile 8'inci sınıf öğrencisi Semyan Güney Özoğulları, Bilsem Müdürü Erdem Arslan ve proje danışman öğretmeni Zöhre Özdemir Kapancı ile Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen'i ziyaret ettiler.

Eğitim İş'ten iş bırakma eylemi! Eğitim İş'ten iş bırakma eylemi!

Proje danışmanı Zöhre Özdemir Kapancı konuyla ilgili yaptığı bilgilendirmede; "Bu yıl dördüncüsü yapılan Copernicus Matematik Olimpiyatları'nın final aşaması New York’ta yapılacak. Projenin içerisinde Harward, MIT ve NASA gezileri de var. Sınav için bir yıldır Matametik Olimpiyat Atölyemizde yoğun şekilde çalıştık. Sınav İngilizceydi ve iki öğrencimiz de çok güzel bir başarı elde ettiler. Geldiğimiz son aşamada ise ülkemizi, şehrimizi ve kurumumuzu New York'ta temsil edeceğimiz günü büyük bir heyecanla bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Bilsem Müdürü Erdem Aslan ise; "Öğrencilerimizin Temmuz ayında New York’ta yapılacak olan ve yedi gün sürecek Dünya Şampiyonası'na gidebilmeleri için tek eksiğimiz yol, barınma gibi ihtiyaçlar için gerekli olan 12.000 Dolar ve bu konuda öğrencilerimize destek olabilecek sponsorlara ihtiyacımız var. Bu şampiyona öğrencilerimiz ve ülkemiz için çok önemli" dedi.

Biga Kaymakam Erdinç Dolu ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Biga Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi öğrencileri Selen Ada Yeşilgölden ve Semyan Güney Özoğulları'nı tebrik ederek teşekkür belgesi takdim etti.

Başarılı öğrenciler, ülkemizi ve ilçemizi New York'ta temsil edebilmek için Bigalılardan maddi destek bekliyorlar.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

082ccca4-f535-4b38-ab27-a6874593a261