AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan gazeteci Tekin Uğurlu’nun canlı yayın konuğu oldu. Seçim tartışmalarından, Çanakkale Köprüsüne, Küçükkuyu belediye Başkanının gözaltına alınmasından Sosyal konutlara kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Bülent Turan Ekonomik sıkıntıların yaşandığını da kabul etti. Elektrik ve Doğalgaz faturalarında yaşanan sıkıntıların farkında olduklarını açıklayan Turan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı hedef aldı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ülgür Gökhan’ın kendisinden randevu istediğini, randevu vermediğini açıkladı.

1426747a-b1c8-48e8-bc47-4019c0d1092c

Öte yandan geçtiğimiz hafta 20’ye yakın aracın sular altında kaldığı Biga’dan geçen Kocabaş Çayının taşma felaketini de değerlendiren Bülent Turan; “Biga'da maalesef son dönemin en büyük yağışı yağdığından dolayı, tüm tedbirlere rağmen, başta belediyemiz, kaymakamlığımız ve tüm kurumlarımızın yoğun çalışmalarına rağmen 20 civarında bir aracımızın suya kapıldığı bir süreci yaşadık. Şunu sevinerek söyleyeyim. Bir can kaybımız yok. Bu çok önemli. 2 bine yakın araç orada tahliye oldu. 2 bin aracın içerisinde 20'ye yakını... 'Ellemeyin aracımı' diyen de var, ulaşılamayan da var. Arkadaşlarımızın yoğun mesaisine rağmen, oradaki 20 aracın suya kapılması süreci oldu. Şunu söylemek isterim. Biga'yı bilenler hak verecektir. Kocabaş Çayının ıslahı çok güzel oldu. Merkezdeki suyun akması, etrafındaki boşluklar vs. Burası iyi olmasaydı, hatta örnek bir projeyle beraber ıslah edilmemiş olsaydı, bugün biz Biga’da maalesef çok daha ağır bir bedeli konuşuyor olacaktık. Can kaybının olmaması, araç kaybının az olması çok kıymetli diye düşünüyorum. 20 aracın bir kısmı kaskolu, zararları ödenecek, karşılanacak. Az sayıda bir kısmı kaskosuz. Belediye başkanımızla konuştuk. Onlar bir kampanya yapacaklar. Destek olmaya çalışacaklar. En azından arkadaşlarımızın bir kısmının araçlarının zararlarını karşılama imkanı bulacağız. Biz halkımızın iyi günde kötü günde yanında olmak durumundayız. Biz Biga'nın ve diğer ilçelerimizin her türlü kolaylığında-zorluğunda yanında olmak zorundayız. Biga Belediyemiz ve teşkilatımız ilk andan itibaren oradaydı. Ben 1 gün sonra il başkanımla beraber orada olma imkanı buldum. Orada dinledik. İlk andan sonra olay aşıldı” dedi.

5a4aa05d-5f65-4186-bb44-76db383b400f

"Zararlar acilen karşılanmalı" "Zararlar acilen karşılanmalı"

CHP'DEN İHMALKARLIK İDDİASI

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk de geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'a sert çıkmış ve özetle; "Burada görev ihmali vardır. Biga’nın başına olan ilk defa gelen bir olay değil. Bu su 15 saniyede gelmiyor Biga’ya. Bu suyun Çan’da taştıktan sonra Biga’ya gelmesi 4-5 saati buluyor. Bu insanların plakasını giriyorsun. Telefonları çıkıyor. Gecenin 11’inde belediye anonsu mu kalmış artık. Yapılsın ama bu mu kalmış. Bu bir ihmaldir. Olan olmuş. Milletin malı gitmiş. Bunları konuşalım artık. Şu andaki en büyük muallak zararın kim tarafından karşılanacağı. Birisi diyor ki, ‘Orası DSİ’nin’, birisi diyor ki ‘Belediye otopark yaptıysa belediyenin’, kaskolar diyor ki ‘Orası yol değil’. Artı araç haricinde arkasında malı olan araçlar var. Bu sorunu çözecek olan belediye. Biz üzerimize düşeni yaparız. Biga Belediyesi otopark olarak kullanıyorsa, belediyeye güvenmiş bırakmıştır. Yapamadıysanız da bundan sonrasının sorumluluğunu alın" ifadelerini kullanmıştı.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç