2016 yılında GESTAŞ’ın başına apar topar getirilen Volkan Uslu üç yıl boyunca AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın en has adamıydı. İkili arasında ne olup bittiği bilinmezken; 2019 yılında Volkan Uslu görevden istifa ettiğini; parti içi kaynaklar ise istifa ettirildiğini açıkladılar.

“EVDE MAYALAMA DÖNEMİ YAKIN..”

Uzun süre GESTAŞ’ta görev yapan Volkan Uslu, görevden ayrılmasının ardından bir süredir İktidara yönelik eleştirel paylaşımlarda bulunuyor. Özellikle artan gıda fiyatları ile ilgili paylaşımlarda bulunan Volkan Uslu; “O zaman Dans Çanakkale’nin 2 yerel yoğurtçusu Bayır ve Ekremoğlu’nda 2 kg inek yoğurdu 22 TL & 17 TL idi, yeni fiyatlar 33 TL ve 30 TL olmuş. Muhtemelen bunun 7-9 TL’si ambalaja giden paradır. Kabıma yoğurt alayım yada yoğurdumun tamamını kendim evde mayalayayım dönemi yakın” ifadeleri ile iktidarın açıkladığı “Yeni Ekonomik Modele” yönelik eleştiride bulundu.

KÖPRÜ ÜCRETLERİ VE İLAÇ YETERSİZLİĞİ ELEŞTİRİSİ

İsmail Işık'a coşkulu karşılama... İsmail Işık'a coşkulu karşılama...

İktidarın özellikle geçiş garantisi verdiği; her yılbaşında ABD enflasyonu üzerinden zamlanan ve güncel kurların uygulandığı Garantili geçiş ücretleri ile Eczanelerde bulunmayan ilaçları, Bulgarların Türkiye’ye gelişlerini de eleştiren Volkan Uslu; “Sağlık Bakanlığı, ilaç firmalarına Euro:5 TL civarından ödeme yapıyor, yap-işlet-devret modeliyle yapılan köprü, yollar için devlet/vatandaş tarafından ödenen ücretlerse güncel kur üzerinden ödeniyor. İlaçlar bulunmamaya başladı, Bulgarlar Edirne’den bavullarla ilaç turizmi başlattı” paylaşımında bulundu.