Srebrenitsa Soykırımını Uluslararası Anma Günü... Srebrenitsa Soykırımını Uluslararası Anma Günü...

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde şehrin çeşitli noktalarına parti bayrakları asması tepki çekti.

“18 MART SİYASET ÜSTÜ BİR TARİHTİR”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın Çanakkale ziyareti öncesinde, AK Parti İl Başkanlığı şehrin çeşitli noktalarına parti bayrakları astı. Duruma sosyal medyadan tepki gösteren İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, “AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı’nın 18 Mart Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünde şehrimizin çeşitli noktalarına milletvekilleri ile birlikte AK Parti bayrakları astığını üzülerek öğrendik. 18 Mart siyaset üstü bir tarihtir. 18 Mart herkesin bayramıdır. Kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

MUHARREM ERKEK "18 MART HERKESİN ZAFERİDİR.."

AK Parti İl Başkanlığının Ulusal bir zaferi parti bayrakları asarak kutlamasına tepki gösteren bir başka isim de CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek oldu. Erkek yaptığı paylaşımda; "18 Mart herkesin zaferidir. Türkiye’nin, 84 milyonun destanıdır. Bugün parti bayrağı asılmaz. Parti devletine de, partili Cumhurbaşkanına da millet olarak “#Çanakkale ruhuyla” ilk seçimde son vereceğiz" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

AK Parti milletvekili vekil Jülide İskenderoğlu’da,”18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi törenlerimiz ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Çanakkale'mizi ziyaretleri öncesi, gece şehrimizi bayraklarla donatan gençlerimizi, İl Başkanımız Naim Makas ve Gençlik Kolları Başkanımız Alperen Uysal ile ziyaret edip kolaylıklar diledik” notunu düştü.

Editör: Ahmet Tunç