ürkiye’de son günlerde KYK yurtlarında yaşanan öğrenci ölümleri, ülke genelinde büyük tepki çekti. Geçtiğimiz günlerde Çanakkale’de bir üniversite öğrencisi intihar etmişti. Dün ise Aydın’da KYK yurdunda asansör düşmesi sonucu Zeren Ertaş'ın hayatını kaybetmesinin ardından KYK yurtlarındaki protestolar ülke geneline yayıldı. Çanakkale’de bulunan KYK yurtlarından da sert tepkiler yükseldi.

ÇANAKKALE'DEN DE KYK YURTLARINDA PROTESTOLAR YÜKSELİYOR

Öğrencilerin KYK yurtlarında yaşadığı ölümler, ülke genelinde protestoları tetikledi. Aydın’da asansörün düşmesinin ardından öğrenciler, güvenceli barınma taleplerini bir kez daha dile getirerek, sıra arkadaşlarını kaybetmemek için eylemler düzenledi. Çanakkale’de de Safiye Hüseyin Elbi KYK yurdunda kalan öğrenciler protesto için yurt avlusunda bir araya gelerek sloganlar eşliğinde yaşanan acı tabloyu protesto etti. Protesto sesleri 18 Mart Kız Öğrenci KYK yurdunda da başladı.

ÖĞRENCİLER, YAŞAM HAKLARI İÇİN YURT AVLUSUNDA!

Çanakkale'de KYK yurtlarının avlularında yaşamını yitiren arkadaşları için bir araya gelen öğrenciler, "Korkma korktukca sıra sana gelecek", "Burdayım haklıyız, gitmeyeceğiz", "Rahat uyu kardeşlerin seninle", "Zeren bizim kız kardeşimiz" sloganları atarak eylemlerini sürdürüyor.

Çavuşköy'de mezuniyet sevinci yaşadılar Çavuşköy'de mezuniyet sevinci yaşadılar

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç