Çanakkale’de de milletvekilliği adaylığı için 4 kadın adaydan biri olan, İstanbul CHP İl Başkan Yardımcılığının yanı sıra CHP Ekonomi Masası Türkiye Komisyon üyesi gibi birçok görevde uzun yıllar aktif olarak siyaset yapan Firuzan Kardaş, Çan’da CHP Çan İlçe Başkanlığı ile CHP'li Çan Belediye Başkanı Vekili Harun Arslan'ı ziyaret etti.

“750 milyon lira bağış nereye yapıldı?” “750 milyon lira bağış nereye yapıldı?”

Kardaş, CHP Çan İlçe Örgütü ziyaretinde CHP Çan İlçe Başkan Vekili Ali Rıza Özyurt ve CHP Çan ilçe yönetimi ile görüştü. Özyurt ve yönetimi ile bir süre sohbet eden CHP’li Kardaş daha sonra ise CHP Çan İlçe Örgütü ile beraber Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan’ı ve Çan Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Erdem’i makamında ziyaret etti.

firuzankardaşçan5

"TÜRK KADINI MECLİSTE DAHA ÇOK TEMSİL EDİLMELİ"

Çanakkale'nin Türkiye'nin en batısındaki illerinden biri olduğunu, kadınların temsil hakkının mecliste daha fazla olması gerektiğini ve çanakkale'nin de buna öncülük etmesi gerektiğine inandığını söyleyen Kardaş; "Türkiye’de kadınların seçme ve seçilme hakkı kazanmasının ilk adımı 3 Nisan 1930 tarihinde, Belediye Kanunu’nun kabulüyle başladı. Ardından 1933 yılında köy, muhtar ve ihtiyar heyetlerinde, 1934 yılında da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde seçme ve seçilme hakkı ile Cumhuriyet bir kadın devrimi olarak tarihe geçti. Bir kez daha Büyük Atatürk’ü saygıyla ve minnetle anıyorum. Böylesi bir liderin kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Önemli bir seçimin arefesindeyiz. Çanakkalemizde CHP olarak kadın aday adaylarının temsilde görev almasının çok önemli olduğunu düünüyorum. 13'üncü Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun kadınlara verdiği değer ortada. Türk kadını emekçidir. Türk kadını vefakardır. Türk kadını cefakardır. Türk kadını mecliste en doğru şekilde temsil edilmelidir" ifadelerini kullandı.

firuzankardaşçan16

"ÇANAKKALE'DEN KADIN VEKİLİMİZ OLMALIDIR"

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerin Türk kadını için de çok önemli olduğunu söyleyen Kardaş; "Çanakkale benim memleketim. Çanakkale'den aday olmayı çok önemsiyorum. Çanakkale kadınlarını mecliste çok iyi bir şekilde temsil edebileceğime inanıyorum. Kadınlarımızın iş yaşamında daha avantajlı olabilmeleri için elimden gelen çabayı göstermek istiyorum. Siyasette kadınların daha önemli, daha kalıcı ve güzel işler yapacağını biliyorum. Mesele ben değilim. Mesele kadınların temsil edilmesidir. Çanakkale'den mutlaka bir kadın vekilimiz mecliste olmalıdır" dedi.

Arslan ile güncel konularda bilgi alışverişinde bulunan Kardaş daha sonra ise 2014 yılı CHP Çan Belediye Başkan Adayı Turgut Çetin ile bir araya gelerek Çetin’in Mali Hamal ve Siyasi Hamal kitaplarını imzalı olarak aldı. İYİ Parti Çan İlçe yöneticisi Selami Aydın’ı da ziyaret eden Kardaş vatandaşlarla da sohbet etti. Çandan Haber Gazetesi’ni ziyaret ederek imtiyaz sahibi Muhammed Yavaş ile de bir araya gelen ve Yavaş’tan Çan hakkında bilgiler alan Kardaş, tekrar gelmek üzere Çan’dan ayrıldı.

firuzankardaşçan19

İŞ DÜNYASI VE SİYASETTE TECRÜBELİ ADAY ADAYI

Biga'da dünyaya gelen Kardaş, ilk, orta ve lise eğitimini Almanya’da tamamladı. Aynı zamanda Yüksek Ticaret Okulu'nu Almanya’da tamamladı. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilen Firuzan Kardaş, iş dünyasında da önemli görevlerde bulundu. Doğanlar Holding bünyesinde Marka, Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapan Kardaş, ÇOMÜ’de dekan ve Rektör danışmanlığı görevlerinde de bulundu. Çeşitli ulusal kanallarda yayınlanan canlı yayın yapım koordinatörlüğünün yanı sıra halen özel bir şirkette Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışma hayatında da kadınları temsil ediyor. Kardaş ayrıca İstanbul CHP İl Başkan Yardımcılığının yanı sıra CHP Ekonomi Masası Türkiye Komisyon üyesi gibi birçok görevde uzun yıllar aktif olarak siyaset yaptı. Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu, Onursal Adıgüzel, Oğuz Kaan Salıcı, Erdoğan Toprak gibi isimlerle birlikte CHP içinde görev alan Kardaş iddialı aday adayları arasında yer alıyor.

(Haber Merkezi)

firuzankardaşçan18

firuzankardaşçan17

firuzankardaşçan15

firuzankardaşçan14

firuzankardaşçan13

firuzankardaşçan12

firuzankardaşçan11

firuzankardaşçan10

firuzankardaşçan9

firuzankardaşçan8

firuzankardaşçan7

firuzankardaşçan6

firuzankardaşçan5

firuzankardaşçan4

firuzankardaşçan3

firuzankardaşçan2

firuzankardaşçan1

Editör: Ahmet Tunç