Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamak için Cumhuriyet Meydanı'nda resmi törenin ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Çelenk sunumunun ardından 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla program başladı. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşan CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk; "Cumhuriyet düşüyle yola çıkılan  bu kutlu yürüyüşün 103'üncü yıl dönümündeyiz. Sizler bu partinin gençleri nerede diye sorabilirsiniz. Dün çok kalabalık bir kafileyi Anıtkabir'e gönderdik. Gençlerimiz Anıtkabir'i ziyaret edecekler" dedi.

Başkan Öztürk konuşmasında; "Ardından idam fermanları yazılan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk', ölümü göze alarak çıktığı bu yolculukta halkın vicdanına, ferasetine ve yüksek vatan sevgisine güvendi. Emperyalizme ve iş birlikçilerine karşı başlattığı bu onurlu savaşta, milletimiz de onu bağrına basmış, vatanını canıyla, kanıyla, gözyaşıyla işgalden kurtarmıştır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs'ı gençlere armağan etmenin yanında, Cumhuriyetimizi de onlara emanet etmiştir. Bağımsızlığımızı kazanmamızın ardından, Türkiye bir kez daha gençlerinden çok şey beklemektedir. Saray rejiminin her alanda neden olduğu yıkım, ülkemizin üzerine karabulutların çökmesine neden olmuştur. O karabulutları gençlerin dağıtacağından hiçbir endişemiz yoktur. Umudumuzu ve Gazi’nin gençlere verdiği tarihsel görevi diri tutarak, azimle ve kararlılıkla yürüyeceğiz. İlk hedefimiz, güzel Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak olacaktır. O güne kadar yorulmak yok. Bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyoruz. Bağımsızlık, cumhuriyet ve demokrasi mücadelesinin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile terörle mücadelede şehit düşen evlatlarımızı rahmetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Öztürk'ün konuşmasıyla tören sona erdi. Daha sonra partililer Atatürk Anıtı önünde fotoğraf çektirdiler. Törene CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, CHP Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, Belediye Meclis Üyesi Alper Şen, Belediye Meclis Üyesi Birol Özlenir, Belediye Meclis Üyesi Hakan Arslantürk, Belediye Meclis Üyesi Recai Cesur, İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Sezen, İl Genel Meclis Üyesi Levent İrez ve partililer katıldı.

z8-1

z7-1

z6-1

z5-1

z4-1

z3-1

Kaymakam Dolu'dan üreticilere destek ziyareti Kaymakam Dolu'dan üreticilere destek ziyareti

z2-1

z1-3

Editör: Ahmet Tunç