Cumhuriyet Halk Partisi Biga Gençlik Kolları, Çanakkale Onsekiz Üniversitesi Biga İktisadı ve İdari Bilimler Üniversitesi Dr. Ramazan Aydın Yerleşkesi'nde barınan sessiz dostlarımız için köpek-kedi evi ve mama yardımında bulundu.

Bir süre önce ÇOMÜ Biga İktisadi ve Bilimler Fakültesi Hayvan Hakları Topluluğu ile görüşen CHP Biga Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı, kendisine iletilen bağış talebine sessiz kalmadı ve öğrencilerin istekleri doğrultusunda kış ayları öncesinde yardımda bulundu. 

Barınma ve mama desteği; 'Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Gönüllülük Çalışmaları' dersi kapsamında yapılan proje ile kampüs içinde yaşamlarını sürdüren korunmaya muhtaç hayvanlar düşünülerek planlandı.

Uyuşturucu, Silah, Para.. 28 Kişi Tutuklandı Uyuşturucu, Silah, Para.. 28 Kişi Tutuklandı

Hafta içinde Ağaköy Dr. Ramazan Aydın Yerleşkesi'ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Başkan Tazıcı yaptığı açıklamada özetle; "Bir kaç hafta önce topluluk üyesi arkadaşlarımız ile gerçekleştirdiğimiz görüşme neticesinde bizlerden böyle bir talepte bulundular. Elbette ki böyle bir talebe kayıtsız kalamazdık. İlçe Başkanım Osman Öztürk ve Kadın Kolları Başkanım Özge Elmas görüşerek gerekli ilk adımları attık ve öğrenci arkadaşlarımızın okul yönetimi görüşerek gerekli izinleri almasının ardından evlerimizi teslim ettik. Yaz ve kış aylarında dışarıda yaşamlarını sürdüren ve bir nevi bizlerin desteği ile hayatta kalabilen küçük dostlarımıza bakmak bizim temel görevimiz. Bundan bir lütuf gibi bahsetmek doğru olmaz. Ancak bu süreçte duyduklarımız bizleri üzdü. Bizler kimsenin buyruğuna bakmadan bu destekleri yerine getirmek istiyoruz. Böylesine kolay destekler için kişileri zor duruma sokmak insani bir durum değildir. Bizler burada olduğumuz sürece desteğe devam edeceğiz. Bu noktada da bir çağrı yapmak istiyoruz. Dışarıda yaşayan dostlarımız için yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız; 0 (545) 150 08 17 numaralı telefondan ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizlerle irtibata geçebilirler" dedi.

Editör: Ahmet Tunç