ÇTSO Meclis üyeleri yönetim kurulu, meclis başkanı ve oda başkanı seçimi için toplandı. geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen seçimlerde 21 komiteden çıkan 54 meclis üyesi arasından yönetim kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu başkanlığı ve meclis başkanı seçimi gerçekleştirildi.

Kale Gıda sahibi Nevzat üzen en yaşlı üye olarak geçici olarak divan başkanlığı yaptı. Yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen Nevzat Üzen; “Odamızın yeni döneminin ilk meclis toplantısında hepinizi sevgi ve selamlayarak açıyorum. Öncelikle Pazar günü güzel bir ortamda, demokratik usulleri ile alt yapısı güzelce hazırlanmış seçim ortamında, katılımında yoğun olduğu bir seçim gerçekleştirildi. komitelerden gelen meclis üyelerimizi kutluyorum. Bu küresel salgının ardından çok yakınımızda başlayan Rusya ve Ukrayna savaşının küresel ekonomiye olumsuz etkileri ve diğer birçok olumsuz faktörler ile birlikte döviz kurlarının arttığı bir dönemin başındayız. Her türlü zorluklara rağmen aş ve iş üretiminde elini taşın altına sokan biz iş adamları olarak bu süreçten birlik ve beraberlik içerisinde, tek ses olarak çıkacağımızdan eminim. İlimiz ve bölgemizin sorunlarını değerlendirerek zaman kaybetmeden hep birlikte Çanakkale için çalışacağımızdan eminim. Bu vesile ile seçimi kazanan meclis üyelerimizi kutluyor, hep birlikte her şey Çanakkale için diyerek saygılarımı sunuyorum” dedi.

OSMAN OKYAY ÜÇÜNCÜ KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ

ÇTSO Meclis Başkanlığı için sandık başına giden Meclis üyeleri oy birliği ile üçüncü kez Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Osman Okyay'ı meclis başkanı seçtiler. 2 üyenin mazeretli olduğu seçimlerde; Meclis başkanlığı için tek aday olan Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Okyay, 52 üyenin oyunu alarak yeniden Meclis Başkanı seçildi. Osman Okyay’ın üçüncü dönem başkanlık yapacağı Meclis başkanlığından ise yardımcıları olarak Şerif Mutlu, diğer başkan yardımcısı Armağan Aydeğer, katip üye ise Saniye Öfekler Elmas, 52 meclis üyesinin tamamının oyunu alarak seçildiler.

“HERŞEY ÇANAKKALE VE ÜLKEMİZ İÇİN..”

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Okyay üçüncü kez seçildiği Meclis Başkanlığı sonrasında meclis üyelerine hitaben teşekkür konuşması yaptı. Okyay konuşmasında; “ÇTSO’nun çok değerli meclis üyeleri. Bugün ki meclis başkanlığı ve yardımcılarının seçimlerinde bizlere gösterdiğiniz teveccüh için teşekkür ederiz. Bu ilgili ve teveccühün karşılıksız kalmayacağından emin olabilirsiniz. Bu yeni dönemin meclisimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İlimize ve ülkemize hayırlı hizmetlerde bulunmak, Çanakkale ticari ve sanayi faaliyetlerini geliştirmek tek hedefimizdir. Hepimiz gönüllü olarak buradayız, hepimiz mesaimizden, ailelerimizden vakit ayırarak görev yapıyoruz. Dolayısıyla bunun çok değerli olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz dönemlerden bazı arkadaşlarımızda bu dönemde de devam ediyoruz. Aramıza yeni gelen meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum. Seçimlerimizin ve yeni dönemimizin Çanakkale’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Yönetim Kurulu üyeliği seçimlerin ise YSK seçim gözetiminde gerçekleştirildi. ÇTSO Yeni dönem Yönetim Kurulu ve Başkanlık seçimi tek liste olarak gerçekleştirildi. ÇTSO Yönetim Kurulu başkanlığının tek adayı Selçuk Semizoğlu olurken; yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

Ahmet Çelik

Akın Yalman

Ayşe Önen Özoğuz

Deniz Tennioğlu

Ersin Kahraman

İlbey Berkin Karaca

İsmail Volkan Temiz

Şakir Kutluay

Turgay Kılıç

Yaşar Murat Aydoğdu

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

Bülent Erdoğan

Orçun Oktay

Yasin Başaran

Zeki Mert Öztürk

Hayati Beceren

Erkan Çetin

Halil Kaya

Recep Yılmaz

Süleyman aksu

Ali Deniz

DİSİPLİN KURULU ASIL ÜYELER

İbrahim Şahin Kaya

Kadir Alaylı

Kanber Koç

Metin Tunç

Serhat Soydan

Tuncay Önon

YEDEKLER

Mehmet Işık

Şadan Doğan: Büyük projeler hayata geçecek Şadan Doğan: Büyük projeler hayata geçecek

Ender Ege

Kenan Küçükler

Tamer Bıyıkılı

Onur Erten

Mücahit Karaca

TOBB GENEL KURUL DELEGELERİ

Ali Deniz

Hakan Doğan

Hüsnü Agah Ayhan

Recep Yılmaz

YEDEKLER

Ali Karaman

Yasin Başaran

Birol Ülken

Kerem Özer

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç