2019 yılında Biga'dan seçilen encümen sayısının 2'ye çıkmasında partisine büyük katkısı olan CHP'li Hakkı Sezen yeniden adaylık başvurusunda bulundu. Deneyimli siyasetçi Sezen; "Tarlada izi olanın harmanda yüzü olur" diyerek başvuru dosyasını CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar'a teslim etti.

Çanakkale İl Genel Meclisi'nde görev yaptığı sürede Meclis Katip Üyeliği ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulunan Hakkı Sezen, siyasi deneyimiyle parti içinde de bilinen isimler arasında yer alıyor. Sezen'in geçmiş deneyimleri arasında CHP Biga İlçe Başkanlığı görevi de bulunuyor.

Rıdvan Uz kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi Rıdvan Uz kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

Özgeçmişi hakkında bilgi veren Hakkı Sezen yaptığı yazılı açıklamada; "Biga'nın Danişment Köyü'nde doğdum. İlkokulu Danişment Köyü İlkokulu'nda okudum. Sırasıyla Biga Ortaokulu ve Biga Lisesi'nden mezun oldum. Yüksek öğrenimimi Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik yüksek lisansı bitirdim. Evliyim. Biri kız, biri erkek iki çocuk babasıyım. Siyasi yaşamıma gelince 1983 SODEP üyesi olarak partimize katıldım. Daha sonra Sosyal Demokrat Halkçı Parti delegeliği ve ilçe başkanlığı görevlerinde bulundum. Birleşme sonrası 2 dönem CHP Biga İlçe Başkanlığı yaptım. 2019'da üyelerimizin teveccühü ile Çanakkale İl Genel Meclis Üyesi olarak seçildim. İl genel meclis üyeliğine seçildikten sonra meclis katip üyeliği, plan bütçe komisyon başkanlığı görevlerinde bulundum" ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)

hakkısezen2

hakkısezen1

Editör: Ahmet Tunç