Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından yaşanan yıkımların ardından Türk halkı seferber olurken, bölgeye barınmadan giyinmeye çok sayıda yardım malzemesi gönderildi. Depremden etkilenen çocuklar da unutulmadı. Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğü başlattığı ‘Oyuncağımı Paylaşıyorum’ kampanyası ile bünyesindeki tüm okullarda depremden etkilenen çocuklara ulaştırılmak üzere oyuncak topladı. Kampanya Biga’da da öğrencilerinden çok büyük bir destek geldi. Biga Rehberlik ve Araştırma Merkezinde toplanan oyuncaklar minik bir dağ oluşturdu. Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Biga Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin katkılarıyla Biga Spor Salonu’nda toplanan oyuncakların tasnifi yapıldı. Çalışmaları inceleyen Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen de emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Edinilen bilgiye göre oyuncaklar deprem bölgesine ulaştırıldı.

oyuncak2

ÖĞRENCİDEN DUYGULANDIRAN MEKTUP

Oyuncak kampanyası sırasında bilgisayar almak için biriktirdiği paranın bir kısmını gönderen Ömür Güven isimli 3’üncü sınıf öğrencisinin depremzede çocuklara yazdığı mektubu ise duygulandırdı. Minik öğrenci kendi el yazısıyla kaleme aldığı mektubunda; “Ben Çanakkale Biga’da yaşıyorum. Öncelikle geçirmiş olduğunuz depremden dolayı çok geçmiş olsun. Sizler için çok üzgünüm. Sizin için ben ve kardeşim Leyla’yla birlikte, en sevdiğimiz oyuncaklarımızı biraz da olsun sizi mutlu etmesi için size gönderiyorum. İnşallah sizi mutlu eder. Ve bilgisayar almak için kumbarama atmam gereken parayı size gönderiyorum. Aslında kumbaramdaki tüm parayı size göndermek istedim ama annemlerin haberi olmadığı için bunu yapamadım. Annemlerin de öğrettiği gibi bazı şeyler olmasa da olur. Gönderdiğim para belki az ama belki bir işinize yarar. Ben 3/B sınıfından Ömür Gören. Sizi çok seviyorum. İnşallah bir an önce siz de bu depremden kurtulup okullarınıza başlarsınız. Annemler beni ödev yapıyor sanıyorlar. Artık kağıdı kutunun en altına koyup uyumam lazım” ifadelerini kullandı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

Öğretmenler öfkeli: "Artık yeter! Can korkusuyla çalışmak istemiyoruz!" Öğretmenler öfkeli: "Artık yeter! Can korkusuyla çalışmak istemiyoruz!"

oyuncak5

oyuncak4

oyuncak1

Editör: Ahmet Tunç