Biga’nın tanınmış iş insanı ve Biga TSO Başkan Yardımcısı Sedat Çakır’ın başkanlığında kuruluşu tamamlanan Biga Motosiklet ve Doğa Aktiviteleri Derneği yönetimi, Biga'da görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltı sonrası yapılan bilgilendirmede dernek yönetimi dernek faaliyetleri hakkında basın mensuplarını bilgilendirdiler. Dernek yönetimi adına konuşan Başkan Sedat Çakır, derneğin yalnızca motosiklet derneği olmadığını, kampçılık, offroad, bisiklet gibi farklı branşları da kapsadıklarını ve Biga'nın doğal güzelliklerini tanıtacak faaliyetlerde bulunmak istediklerini dile getirdi.

Açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Sedat Çakır; "Daha önce planlarını yaptığımız, gönlümüzden geçen bir dernekti. 2023 yılının sonunda kurduk. Derneğin isminin başında motosiklet yazıyor ama bizim asıl amacımız sadece motosiklet değil, doğa aktivitelerini de barındırmak. Bunların içerisinde offroad, karavan, kampçılık, enduro, motosiklet, bisiklet, hepsi var. Amacımız Bigamızı sadece deniz tarafında olmadığı, doğanın da zengiliği ile turizme açık olduğunu göstermek ve bununla ilgili projeler geliştirmek. 7 kişilik bir yönetim kurulumuz var. Hepsi değerli. Bundan 2 yıl önce Biga'da yaptığımız motosiklet festivali, yaklaşık 4500-5000 motoksikletli katılımcının olduğu festivali yapan ekip bu arkadaşlar. Kampçılıkla ilgili, trekking ile ilgili yatırım alanlarının belirlenmesi başta olmak üzere çok sayıda konuda hep beraber çalışacağız. Sadece bizim derneğimiz değil, tüm derneklerle hep beraber çalışacağız, projeler üreteceğiz. Gerekli girişimleri, gerekli atılımları yapacağız. Yapılması gereken çok işimiz var. Günübirlik, iki günlük konaklama alanları gibi. Bu projelerle ilgili çalışmalara başladık. Türkiye'de yapılan şampiyonaların Biga parkurlarını oluşturmak istiyoruz. Çok güzel işler yapacağız. Bandırma- Bursa tarafından geçip giden kimsenin tahmin edemeyeceği kadar çok motosikletli var. Bunları Biga'ya çekmek, Biga'nın güzelliklerini göstermek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşmacılar doğa sporlarıyla ilgilenen sporcuların doğal afetlerde de görev aldıklarını, doğa sporlarının Biga için önemli olduğunu, çocukların ekran bağımlılığından kurtulup sosyalleşmesi için çalışmalar yürütmek istediklerini vurguladılar.

Biga Motosiklet ve Doğan Aktiviteleri Derneği yönetimi Sedat Çakır (Başkan), Kemal Çağlar Deniz, Salih Öztürk, Mustafa Üzer, Ahmet Orçen, Hüseyin Mutlu ve Aydın Çakır'dan oluşuyor.

Toplantıdan sonra dernek yönetim kurulu üyeleri, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başta olmak üzere bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

Biga'ya en güzel hediye Bigalı sporculardan Biga'ya en güzel hediye Bigalı sporculardan

2ba20677-27eb-4831-a243-fd5759181be1

0812409e-02b6-40a4-b7d0-52bf811cd9d1

2e1c0513-fc8d-45d3-938b-53b587751854

43eadf84-55df-473c-8afe-14a20dcb46ef

Editör: Ahmet Tunç