24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi'nde Hamdibey Ortaokulu tarafından gerçekleştirilen törenlere katılan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga'da okulların bina açısından sorunlarının önümüzdeki eğitim öğretim yılında sona ereceğini ve hedeflerinin Güzel Sanatlar Lisesi'ni Biga'ya kazandırmak olduğunu ifade etti. Şadan Doğan ve beraberindekiler Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen'i de ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladılar.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan'a Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl ile birlikte yönetim kurulu başkan yardımcısı Tevfik Başarır ve yönetim kurulu üyesi Hakan Akın da eşlik ettiler.

"ÖĞRETMENLİK, ADANMIŞLIKTIR"
Öğretmenlik mesleğinin çok önemli olduğunu ve gelecek nesillerin yetişmesinde mihenk taşı olduklarını dile getiren Şadan Doğan; "Öğretmenlik geçmişle gelecek arasında bağ kuran; geleceğin şekillenmesinde en önemli görevi yerine getiren bir meslek grubudur. Geçmişini iyi bilen, geleceğini de iyi yönetir. İyi yetişmiş, vizyon sahibi, bilgi ile yoğrulmuş bir nesil, ülkemizin geleceğinin de doğru ellerde şekillenmesinin yolunu açar. Öğretmenlik bir meslekten ziyade, bir inanmışlıktır, bir adanmışlıktır. Ülkemizi yöneten sanatçılar, bilginler, işçiler, köylüler, iş insanları, memurlar, liderler; bir öğretmenin eseridir. Eğitim ordusu güçlü olmayan bir milletin, diğer alanlarda kalıcı başarılar kazanması, uygarlık yolunda ilerlemesi hayalden öteye gidemez. Öğretmenlerimiz, geleceğimizin olduğu kadar, milli birlik ve beraberliğimizin de teminatıdır" dedi.

şadandoğaneğitim3

"GÜZEL SANATLAR LİSESİ, HEDEFİMİZ"
Biga'nın ikinci yüzyılını planlarken eğitimi çok önemsediklerini dile getiren Şadan Doğan; "Biga'mızın ikinci yüzyılını yaşarken, Biga iş dünyası olarak eğitime yapılan hiçbir yatırımın karşılıksız kalmayacağına olan inancımız Biga vizyonumuzun önemli bir parçasını oluşturmaya devam ediyor. Bir süredir büyük zorluklarla Biga'mızda öğrenci yetiştirmeye çalışan öğretmenlerimizin haklarını ödememiz mümkün değil. İnşallah son dönemde ortaya koyulan mücadele ile okullarımızın bina anlamında, imkanlar anlamında önümüzdeki eğitim öğretim dönemiyle birlikte bir eksiği kalmayacak. Bizim hedefimiz, ilçemize Güzel Sanatlar Lisesi ve bir ilkokul daha kazandırarak eğitim camiamızın elini güçlendirmeye devam etmek" dedi.

şadandoğaneğitim3

Doktor derdime bir çare… Doktor derdime bir çare…

"EĞİTİME YAPILAN YATIRIMLAR ÇOK ÖNEMLİ"
Biga iş dünyası olarak eğitime yapılan yatırımların çok önemli olduğunu dile getiren Şadan Doğan; "Biga iş dünyası olarak eğitime yapılan yatırımdan asla zarar edilmeyeceği düşüncesini şiar edindik. Kaynaklarımızı eğitim dünyası için seferber etmeye devam edeceğiz. Milli Eğitim camiamızla işbirliğimizi güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Bu azim ve kararlılıkla Biga'mızın ikinci yüzyılında eğitim seferberliğimiz devam edecek. Ülkemizin geleceği iyi yetişmiş bireylerin, milli birlik ve beraberlik duyguları içinde, kendilerini ülkelerine adamalarından geçiyor. Milli duygularına hakim, ülkesini seven, iyi yetişmiş bireyler ise mutlu eğitimcilerin çabalarıyla yeşerecekler. Bu duygu ve düşüncelerle Biga iş dünyası adına, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın öğretmenler gününü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım" ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç