CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Biga’da pazar esnafına gerçekleştirdiği ziyarette, bir esnafın isyanına şahit olurken, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne iki dönem oy verdiğini söyleyen esnaf, “İnsanlar kendilerine külot bile almıyor, 20 liralık tişörte pahalı diyor, indirim istiyor. Bunlara iki dönem oy verdim. Şimdi günahımı bile vermem” diye konuştu.

Özgür Ceylan, seçim bölgesi Biga'da pazar esnafları ile bir araya geldi. Esnafın büyük sıkıntılar içinde olduğunu ifade eden Özgür Ceylan, tekstil ürünleri satan bir esnaf ile sohbet etti. Saray iktidarının ekonomi politikalarını ağır bir dil ile eleştiren esnaf, kendisinin de iki dönem Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy verdiğini söyledi. Müşterilerinin büyük oranda eksildiğini ifade eden Pazar esnafı, “En büyük sıkıntımız mazot. Artık misafirliğe giderken dahi önce mazot maliyetini hesaplamak zorunda kalıyorum” diye konuştu.

"İNSANLAR KÜLOT DAHİ ALAMIYOR!"

“Bu Teklif Açıkça ‘Cambaza Bak’ Düzenlemesidir” “Bu Teklif Açıkça ‘Cambaza Bak’ Düzenlemesidir”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın kendisine yönelttiği sorulara içten bir samimiyetle cevap veren pazar esnafı, “İnsanımız kendilerine bir külot dahi almaktan imtina eder oldu. 20 liralık tişört için pazarlık yapmak istiyorlar ama inanın bizim kârımız ürün başına 3-4 lira ile sınırlı” diye konuştu. Ticari aracıyla ilgili her yıl devlete farklı başlıklar altında vergiler ödediğini belirten pazar esnafı, “Hem altı ayda bir benden vergi toplayacaksın, hem de geçtiğim her yoldan para alacaksın. Bunu dünyada ancak bunlar yapar” dedi.

Türkiye’de birkaç yıl öncesine kadar alım gücünün olduğunu iddia eden pazar esnafı “Eskiden para kazanırdık. Şimdi siftahsız tezgah kapatmak üzereyiz. Tek hayalim. Borçsuz bir hayat” diye sıkıntılarını dile getirdi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç