Konseyde Kalafat rekabeti Konseyde Kalafat rekabeti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Çanakkale'de Biga dahil 5 ilçenin kaymakamları değişti. Biga Kaymakamı Mustafa Can Düzce'nin Akçakoca ilçesi kaymakamlığına atanırken; yerine Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Kaymakamı Erdinç Dolu Biga Kaymakamı olarak atandı. Öte yandan Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan Trabzon'un Vakfıkebir ilçesi kaymakamlığına atanırken; yerine Adıyaman Vali Yardımcısı Yunus Kızılgüneş atandı. Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine atanırken; Manisa Gördes Kaymakamı Bekir Abacı ise Geibolu'ya atandı. Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik İzmir'in Menderes ilçesine atanırken; Erzurum Oltu Kaymakamı İlker Eker Ayvacık'a atandı. Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir Çanakkale Valiliği Hukuk bölümüne atanırken; yerine Ardahan Çıldır Kaymakamı Alper Taş atandı. ERDİNÇ DOLU KİMDİR?

İlk ve ortaöğrenimini Sinop’ta tamamladı. 2000 yılında Cumhuriyet Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2001 yılında askerlik hizmetini tamamlayan Erdinç Dolu 2007 yılında Sinop Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etti.
Bir yıl süreyle İngiltere’de Manchester Üniversitesinde Dil ve Kamu Yönetimi eğitimi aldı.
Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) 42. Dönem “Kamu Diplomasisi Eğitim Programı” mezunu olan ve Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayan Kaymakam Erdinç Dolu; Nevşehir-Kozaklı, Samsun-Ayvacık ve Sinop-Türkeli ilçelerinde Vekil Kaymakamlık, 2010-2012 yıllarında Trabzon-Köprübaşı Kaymakamlığı, Ağustos 2012-Aralık 2016 yıllarında dört buçuk yıl Selim Kaymakamlığı görevinde bulundu. Selim kaymakamlığı görevi boyunca aynı zamanda 2,5 yıl Vali yardımcılığı, 1,5 yıl İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile Sarıkamış DAĞ. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü  görevlerini de yürütmüştür.
2012 yılında Köprübaşı Belediye Meclisi’nce Fahri Hemşehrilik beratı verilmiştir. Selim Kaymakamı olarak yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde 2015 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından “Şehit Kaymakam Ersin Ateş Üstün Hizmet Ödülü” dalında "Yılın Kaymakamı" seçilmiş ve ödülünü İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala’nın elinden almıştır.
Yılın Kaymakamı seçilmesinde; Kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanmasının yanında Sivil Toplum Örgütleri ve hayırsever işadamlarıyla bizzat görüşerek katma değer sağlamış, eğitimden sağlığa toplumsal eşitsizlikten toplumsal kalkınmaya kadar birçok alanda Etkin Devlet-Etkin Vatandaş, Engelsiz Devlet- Engelsiz Vatandaş anlayışı ve Sosyal Devlet ilkesiyle başlattığı çalışmalar neticesinde devlet ile halkın kaynaşması sağlanmış, eğitim, sosyo-kültürel, ekonomik ve kırsal kalkınmaya yönelik katılımcı, sürdürülebilir projeleri hayata geçirmiştir. Gerçekleştirilen projeler ve faaliyetler kapsamında KÖYDES yatırımları ve SYDV’nın rutin yardımları dışında 3 yılda 50 proje başarıyla yürütülerek 1.962.000 TL si hayırsever vatandaşlarımız tarafından karşılanmak üzere toplamda 18.587.454,00 TL tutarında katma değer yaratılmıştır.
20.08.2017 tarih ve 2017/345 sayılı Müşterek kararnameyle Köyceğiz  Kaymakamlığı'na atanan Kaymakam Erdinç Dolu,  07.09.2017 tarihinde görevine başlamıştır. Kasım 2019 - Ağustos 2020 arasında dokuz ay Suriye/Rasulayn ‘da İYKM Başkanı olarak görev yaptı. Kaymakam Erdinç Dolu evli ve iki çocuk babasıdır.

Editör: TE Bilisim