Önceki GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu’dan şirket kasasını dolu alan Mahir Sevinç, döneminde istediği borçlanma yetkisini CHP’nin meclis çoğunluğunda alamamıştı. Borçlanma yetkisini “Gemi Almak” için istediğini ifade eden ancak borçlanma yapmadan 8 tane gemi alması da şaşkınlıkla karşılanmıştı.

“Çanakkale’yi Yatırımlarla Buluşturmaya Devam Edeceğiz” “Çanakkale’yi Yatırımlarla Buluşturmaya Devam Edeceğiz”

Aldığı 8 geminin de hurda olduğu daha sonra ortaya çıkan Mahir Sevinç’in satın aldığı gemilerin de bakım ve tamir masrafları için büyük paralar harcandığı da kamuoyunda biliniyordu. 8 Gemiyi almasının üzerinden sadece 1 yıl gibi bir süre sonrasında da 1915 Çanakkale Köprüsü açılmış, böylece şirket daha da zarar etmeye başladığı iddia ediliyordu. İl Genel Meclis çoğunluğunun AK Parti’ye geçmesi ile 100 milyon TL bankalara borçlanan GESTAŞ genel müdürlüğünden istifa eden Mahir Sevinç, daha önce seçilemediği Manisa’dan yeniden AK Parti Milletvekili aday adayı oldu.

Aday adaylığı başvurusunu yapan Mahir Sevinç, “2023 Genel Seçimlerinde Ak Parti Manisa Milletvekili Aday Adaylığı müracaat dosyamızı Ak Parti Manisa İl Başkanlığımıza teslim ettik. İl Başkanımız Sn. Salih Hızlı Bey’i makamında ziyaret ettik. Manisa’mıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum…” paylaşımında bulundu.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç