CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi. Güneşhan, “Türkiye genelinde cezai yaptırım uygulanan ve çalışma durdurulması gerçekleşen firma sayısı kaçtır? Bunlara uygulanan para cezaları ne kadardır? Bu firmaların illere göre dağılımları nelerdir?” dedi.

ÇANAKKALE’DE KAÇ FİRMA VAR?

Çevre Kanunu’nun 15,20 ve 26. maddelerine değinen Güneşhan şunları sordu:

Ayhan Gider A'dan Z'ye soruları yanıtladı, Biga'dan muhalefete yüklendi Ayhan Gider A'dan Z'ye soruları yanıtladı, Biga'dan muhalefete yüklendi

“2015-2023 arasında, Türkiye genelinde cezai yaptırım uygulanan ve çalışma durdurulması gerçekleşen firma sayısı kaçtır? Bunlara uygulanan para cezaları ne kadardır? Bu firmaların illere göre dağılımları nelerdir? 2015-2023 arasında, Çanakkale ilimizde cezai yaptırım uygulanan ve çalışma durdurulması gerçekleşen firma sayısı kaçtır? Bunlara uygulanan para cezaları ne kadardır? 2015-2023 arasında, Türkiye genelinde, Çevre Kanunu’nun 26. maddesi uyarınca, Yargının durdurma kararı olmasına rağmen, faaliyetlerini durdurmayan kaç firma bulunmaktadır? Bunlar hangi illerimizdedir? Aynı durum kapsamında Çanakkale ilimizde faaliyet durdurmayan firmalar hangileridir?”

(Haber Merkezi)