İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanı Rıdvan Uz, Almanya'da merkezli Kanal Avrupa kanalında Nurdoğan Aktaş'ın sunduğu Sivil İnisiyatif programına konuk oldu. İYİ Partili Uz, "Yurt dışı milletvekilliği verilmesi için çalışmamız var. Biz bu konuda İYİ Parti olarak öncü olduğumuzu düşünüyoruz" dedi.

Para yattı, KÖYDES Katkıları Belli Oldu! Para yattı, KÖYDES Katkıları Belli Oldu!

İYİ Partili Uz'un açıklamalarından satırbaşları şu şekilde: "Almanya'nın bugünlere gelmesinde en büyük payı olan millet biziz aslında. Almanya bunu çok iyi görmeli ve anlamalı bence. Türkiye'den ileri bir ülkenin inşasında biz Türkler varız. Biz bunu çok önemsiyor ve anlamlı buluyoruz. Yurt dışına giden vatandaşlarımız hep buraya dönme hayali kurdular. Söylemlerinde de hep bu ortaya çıkıyor. İnsanlarımız yurt dışında kazandığı para ile ülkesine dönüp mutlu bir şekilde yaşamak adına yatırım yapmak istiyorlar. Türkiye ekonomisine büyük katkı sunuyorlar. Bu bizim için değerli. İnsanlarımız art niyet taşımadan bu işi yapıyor. Ziyaretlerimizde vatandaşlarımızın dolandırıcılık gibi mağdur edildiğini gördük. Üzüntülerini dile getiriyorlar. Bu mağduriyetlerini gidermek için çaba gösteriyorlar. Onların gelişlerini kolaylaştırmalıyız."

"YURT DIŞINDA ESNAFLARIMIZI GEZİP NOTLAR ALIYORUZ"

Yurtdışında gerçekleştirdiği temaslar hakkında da bilgi veren Rıdvan Uz; “Yurt dışındaki vatandaşlarımızın ülkemize gelişinde havayolları ile alakalı devletimiz çalışma yapabilir. Kalabalık ailelerimize indirimler yapılabilir. Devlet aradaki farkı kendi karşılayabilir. Bunları değerlendirmek gerekir. Bir başka konu ise yurt dışındaki vatandaşlarımızın hepsini oy kullandırabilir hale getirmeliyiz. Yurt dışı milletvekilliği verilmesi için çalışmamız var. Biz bu konuda İYİ Parti olarak öncü olduğumuzu düşünüyoruz. Öte yandan Yurt dışında esnaflarımızı gezip notlar alıyoruz. Türkiye'ye gelişlerde ekonomik sıkıntılar geliyoruz. Ciddi anlamda SGK mağdurları oluşmuş. Dolandırıcılık faaliyetleri yaşanmış. Temel sıkıntılar bunlardı” dedi.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

Editör: Ahmet Tunç