31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde Çanakkale’de birinci parti olan CHP’de yüzler gülüyor. İl Genel Meclisinde açık ara farkla çoğunluğu sağlayan CHP’nin 19 üyesi bulunuyordu. Geçtiğimiz hafta yapılan oylamada Halil Ertuğrul İl Genel Meclis Başkanı olarak belirlenmişti. Yapılan ilk toplantıda AK Parti grubu adına İl Genel Meclis Başkanı adayı Nejat Önder olurken CHP grubu adına Halil Ertuğrul meclis başkanı adayı olarak gösterildi.

CHP İl Başkanı Av.Levent Gürbüz’ünde katıldığı meclis toplantısında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Genel Meclis Başkanı seçimine geçildi. Gizli oylama ile yapılan seçimlerde CHP’li Halil Ertuğrul 20 meclis üyesinin oyunu alarak İl Genel Meclis Başkanı seçildi. AK Partili Nejat Önder ise 12 oy aldı. 1 meclis üyesi ise geçersiz oy kullandı. Bir meclis üyesi ise toplantıya katılmadı.

CHP'den Gümüşçay'da sert tepki: Hakkımızı yedirmeyeceğiz! CHP'den Gümüşçay'da sert tepki: Hakkımızı yedirmeyeceğiz!

CHP’den 19 Meclis üyesinin bulunduğu İl Genel Meclisinde siyasi partilerin dağılımı ise; AK Parti’nin 12 ve İYİ Parti’nin 2 üyesi şeklindeydi. 1 Meclis üyesi ise ilk toplantıya katılmadı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç