Biga Belediyesi'nin Bülent Erdoğan başkanlığı döneminde ikincisini gerçekleştireceği kitap fuarının lansmanı basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi. 40 yazar ve 44 yayınevinin yer alacağı kapsamlı kitap fuarının ikincisinde dikkat çeken isimlerden biri ise ünlü tarihçi, akademisyen ve yazar İlber Ortaylı olacak. Ortaylı, 2017 yılında Biga Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kitap fuarına katılmış ve büyük ilgi görmüştü. Ortaylı, Biga'ya ikinci kez gelecek.

9 ekran yüzü yazarı, 40 yazar, 8000 adet karton kumbara, 5000 adet logolu Kraft çanta 44 yayınevinin Bigalı kitapseverlerle buluşacağı organizasyon 11 Aralık’ta kapılarını açacak. 7 gün sürecek kitap şöleninde, indirimli ve kampanyalı kitaplar okuyucuya sunulacak. Fuar kapsamında söyleşiler, imza günleri de yer alacak.

Fuarla ilgili konuşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan; "İki yıldır kitap festivalini yapamadık. Biga'da iki yıldır büyük bir özlem vardı. Bizler daha önce de bir iki defa toplandık. Organizasyon firması arkadaşımız çalışmalarını yaptı. Netleşti program. Sizlere de bilgi verelim istedik. Basınımızın değeri burada çok önemli. Ne kadar çok insana ulaşabilirsek, ne kadar çok Bigalı bu festivale gelirse o kadar iyi olur. Ben işin mutfağında yer alan herkese teşekkür ediyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

BM, 11 Temmuz’u ‘Srebrenitsa Soykırımı'nı Anma Günü’ ilan etti BM, 11 Temmuz’u ‘Srebrenitsa Soykırımı'nı Anma Günü’ ilan etti

KİTAP FESTİVALİNİN LANSMANI YAPILDI

44 yayınevi ve 40 yazarın yer alacağı fuarda İlber Ortaylı, Orhan Toker, Deniz Alter, Gri Koç, Saniye Bencik Kangal, Beyhan Budak, Nurallah Genç, Dilek Cesur, Bekir Develi gibi ünlü isimler de yer alıyor. Ayrıca Ali Barutçu gibi Bigalı yazarlar da fuarda yerlerini alacaklar. İmza günlerinin yanı sıra kimi yazarların söyleşi de gerçekleştireceği kitap fuarına Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, tüm kitapseverleri Biga Belediyesi Kitap Fuarı’nın ikincisine davet etti.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

fuar2

fuar1

Editör: Ahmet Tunç