Cumhuriyet'in 100'üncü yılı ve Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ile Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl, hem bayramı kutladılar hem de bağımsızlığın ekonomik güçle eşdeğer olduğuna dikkat çekerek, iş dünyası adına sorumluluklarının farkında olduklarını dile getirdiler. Hem Doğan hem de Akyıl, ikinci yüzyılda üretmeye ve kalkınmaya destek olmak için iş dünyasının üzerine düşen çalışmayı yerine getireceğini dile getirdiler.

"BAĞIMSIZLIĞIN TEMELİ EKONOMİDEN GEÇER"
Cumhuriyet'in 100'üncü yılı nedeniyle bir açıklama yapan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan; "Bizler iş dünyası olarak Cumhuriyet'imizin değerini çok iyi biliyoruz. Bizler kuruluş felsefesinin bizlere öğüdünü asla unutmuyoruz. Bizler üreterek, birlik ve beraberlik içinde çalışarak, kazanarak ve kazandırarak Türkiye Yüzyılı hedefine katkıda bulunuyoruz. Dünya ekonomik ve siyasi zorluklar yaşasa da bizler üretmeye devam ediyoruz. Biliyoruz ki özgürlüğün yegane temellerinden biri de ekonomik bağımsızlıktan geçer. Geçmişte ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemiz bir bağımsızlık mücadesi, destansı bir kahramanlık örneği sergilemiştir. Bugün de ülkemiz bölgesel olarak bir mücadele vermektedir. Bölgemiz ekonomik ve siyasi dış tehditlerle çevriliyken, ekonomimizi sağlam temellerle yönetmekten başka çaremiz yoktur" ifadelerini kullandı.

"GENÇLERİMİZ BİZE UMUT OLUYOR"
"Gençlerimiz ve pırıl pırıl çocuklarımız geleceğimiz için bizlere umut olmaktadır. İçimizdeki çalışma isteğini gençlerimizin gözlerindeki ışıktan alıyoruz. Bizler hem istihdam hem de üretim seferberliğimizi sürdürüyoruz. Bizden önce verilen mücadelelerle bugünün koşulları asla mukayese bile edilemez. Ülkemizin kuruluşunda, kurtuluşunda, vatan olmasında hayatlarını ortaya koyan, gözünü kırpmadan ölüme giden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi, cephe gerisinde mücadele eden kadınlarımızı ve çocuklarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Ülkemizin savunmasında bugün çok ciddi mücadeleler veren kahraman ordumuza, polisimize güç kuvvet diliyorum. Cumhuriyet Bayramı'mız ve Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılı kutlu olsun" dedi.

Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine zam Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine zam

tso2-3

"BU SÜREÇTE İŞ DÜNYASINA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR"
Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'üncü yılını kutlayan Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl ise; "Cumhuriyet'imiz 100 yaşına ulaştı. Bizim için bu çok bir gurur ve mutluluk sebebi. Ama henüz işimiz bitmedi. Asıl olan bir sonraki yüzyılda da ülkemizi muassır medeniyetler seviyesine ulaştırmak. Bölgemiz ateş hattı. Dünya ekonomik ve siyasi krizlerle boğuşuyor. İşimiz kolay değil. Ancak biz Türklerin inandığında başaramayacağı bir şey yok. Biz iş dünyası olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Sorumluluklarımızı ülkemiz için yerine getirmeye devam edeceğiz. Ben bu vesileyle başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramı'mız ve Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılı oda üyelerimiz ve tüm milletimize kutlu olsun" dedi.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç