Bugün okullarda gerçekleştirilen karne törenleriyle okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrenciler karnelerini aldılar ve yaz tatili başladı.

Biga'da bin 995 ana sınıfı, 4 bin 449 ilkokul, 4 bin 233 ortaokul ve 4 bin 25 lise öğrencisiyle 916 öğretmen ve idareciler için de yaz tatili başladı.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen bu yıl Biga Doğa Koleji'ndeki karne törenine katıldılar. Kaymakam Dolu'nun öğrencilerle samimi görüntü vermesi ve öğrencilerle birebir ilgilenmesi dikkat çekti.

ÇOMÜ Projesine 334 Bin Euro Hibe Desteği ÇOMÜ Projesine 334 Bin Euro Hibe Desteği

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen de öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere seslenerek, karne tatili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

MÜDÜR BİLEN'DEN TATİL MESAJI

Müdür Bilen öğrencilere seslenerek; "Eğitim-Öğretimde bir yılı daha tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Okul dönemi süresince göstermiş olduğunuz performanstan dolayı sizleri kutluyor ve başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum. Yoğun bir okul dönemi sonunda tatili hak ettiniz. Fakat tatilde sadece bilgisayar ve televizyon karşısında zaman harcamayıp; dinlenmenizi, kitap okumanızı ve sevdiklerinizle bolca vakit geçirmenizi istiyorum" dedi.

Öğretmenlere seslenen Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilen; "Geçen eğitim-öğretim süresi boyunca yaptığınız çalışmalar ve göstermiş olduğunuz üstün gayretten dolayı hepinize tek tek şükranlarımı sunuyorum. Tatilde dinlenerek, eğlenerek ve kendinizi geliştirecek faaliyetler yaparak, yeni eğitim-öğretim yılına dinamik ve istekli bir başlangıç yapacağınızı ümit ediyorum" ifadelerini kullandı.

Son olarak ailelere seslenen Bilen; "Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeliyiz. Unutmamalıyız ki karne tek başına başarı göstergesi değildir. Çocuğunuza, onu suçlamadan eksiklerin nereden geldiğini tespit ederek yaklaşınız. Her bireyin başarılı olabileceği alanlar bulunduğunu ve bunların keşfedilebileceğini çocuğunuza anlatınız. 2021-2022 eğitim-öğretim yılının sorunsuz şekilde tamamlanmasındaki gayretlerinden dolayı öncelikle okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini temenni ediyorum" dedi.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

k12

k11

k10

k9

k8

k7

k6

k5

k4

k3

k2-1

k1-1

Editör: Ahmet Tunç