Biga OSB'nin genişleme sahasında altyapı çalışmaları başlıyor Biga OSB'nin genişleme sahasında altyapı çalışmaları başlıyor

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Bozlar Köyü'nde yetişen ve Türkiye genelinde büyük ilgi gören Bozlar domatesinin hasadına katılarak üreticilerle buluştu. Sofraların vazgeçilmezi olan ve Türkiye’nin en kaliteli domateslerinin yetiştirildiği Çanakkale ve Biga’da hasadına başlandı. En yoğun yetiştirildiği merkez ilçe ve Biga’da sezonun ilk mahsulleri yüz güldürdü.

Uzun süren çalışmanın ardından domatesleri toplamaya başlayan vatandaşlar, hasattan memnun. Lezzeti ve tadıyla kendisine hayran bırakan Bozlar domatesi tezgahlarda yerini almaya başladı.

Biga İlçe Tarım Müdürü Fevzi Atmaca, Bozlar Köyü Muhtarı Mehmet Diken ve bölgedeki üreticilerle bir araya gelen Kaymakam Dolu, ürün yetiştirme ve pazara ulaştırma süreçleri hakkında bilgiler alarak üreticilere bereketli bir hasat sezonu ve bol kazanç temennisinde bulundu. Bölgedeki tarımsal faaliyetlerin desteklenmesi ve geliştirilmesi adına büyük bir önem taşıyor.

BOZLAR DOMATESİ, TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDA TALEP GÖRÜYOR!

Bozlar Köyü, eşsiz doğal koşullarıyla meşhur olan Çanakkale ilinin verimli topraklarında yer alıyor. Bu topraklarda yetişen Bozlar domatesi, lezzeti ve kalitesiyle Türkiye'nin dört bir yanında talep görüyor. Kaymakam Dolu, Bozlar Köyü'ndeki üreticilerle bir araya gelerek onların deneyimlerini dinledi ve üretim süreçleri hakkında bilgi aldı. Kaymakam Dolu, bu önemli üretim merkezinde gerçekleşen hasat etkinliğiyle yerel tarımın değerini vurguladı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç