Haziran ayında yapılması planlanan Biga Kent Konseyi seçimleri öncesinde rekabet kızışıyor. Kalafat Köyü'nden Biga Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği görevini yürüten Biga Emlakçılar Derneği Başkanı Ergün Erkap'ın ardından yine Kalafat Köyü'nden Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği eski Başkanı Süleyman Duran da bugün adaylığını açıkladı. Her iki isim de Kalafat Köyü'nden, Boşnak ve Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği başkanlığı yaptılar.

Seçimlerin yerel seçimleri takiben ilk 3 ay içerisinde yapılması gerektiğini ifade eden Süleyman Duran; "Biga Kent Konseyi Seçimi Belediye Seçimlerini takiben ilk 3 ay içerisinde yapılmalı maddesine istinaden, seçim haziran ayı içerisinde yapılmalı. Biga Bosna Hersek ve Kültür Dayanışma Derneği ve Dernekler platformunda aktif çalışmalara imza atttım. Şimdi de Biga Kent Konseyi Başkanlığı için adayım. Bigamız için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Biga Kent Konseyi'nde ise başkanlığı bir süredir Metin Tatlı devam ettiriyor. Mevcut başkan Metin Tatlı'nın aday olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor. Başka aday çıkıp çıkmayacağı ise merak ediliyor.

(Haber: Ahmet Tunç)

Biga'da bazı cadde ve sokaklarda trafik akış yönleri değişebilir Biga'da bazı cadde ve sokaklarda trafik akış yönleri değişebilir

Editör: Ahmet Tunç