Ağustos ayının başlamasıyla Eylül ayının telaşı aileleri sarmaya başladı. Okul kayıtları, kayıt olduysa yeni kıyafetler ya da okul değişmeyecek ama elindeki kıyafetlerin son durumu gibi genelde annelerin ilgilendiği bu konularda ben de aynı telaşa kapılarak arayışa çıktım. 

Erenoğlu, ÇOMÜ’nün yıllık değerlendirmesini yaptı Erenoğlu, ÇOMÜ’nün yıllık değerlendirmesini yaptı

Acele ettiğimi düşünenler vardır ama artık bugün ne alırsak yarından kârlıyız anlayışı da var ya işte.

Ben yeni bir okul için (ortaokul) her şeyi birlikte alacağım bir liste oluşturdum. Bunun için aile alışkanlığı olan ,aile alışkanlığı diyorum çünkü benim, kardeşimin hatta döneminde çevremdeki herkesin okul kıyafetlerinin kalitesine güvenerek aldığı yer Mantarlar Okul Kıyafetleri mağazasıydı. Veli olunca ben de annemin bir bildigi vardır diyerek tabiki ilk oraya gittim. Okul kıyafetleri biliyorsunuz görsel seçeceğimiz şekilde değil yani okulun tercihi neyse o modeli almak zorundayız ama kumaş kalitesi olarak hepsinin farkları var ve çok fazla yıkamak zorunda olduğumuz üniformalar. Burada da kumaş kalitesi devreye giriyor. Ben dört yıl boyunca çocuğuma Mantarlar'dan aldığım okul kıyafetlerinin kalitesinden, çocuğum da konforundan çok memnun kaldı. 

Mantarlara gitmişken sahibi baba Ahmet Mantar ve oğlu Cemal Mantar ile sohbet ettik.

Merak ettim, sordum. Mantarlar Okul Kıyafetleri 36 yıllık firmaymış. Hatta Ahmet Mantar; 'Cemalle yaşıt' dedi. 

Kumaşların kalitesiyle ilgili de 'Türkiye'nin en iyi firmalarıyla çalışıyoruz' dediler. Bu firmalar İzmir Şenbebe,
Gaziantep Poli tekstil ürünleriymiş, isimlerini de aldım. Tüm okulların kıyafetleri gelmiş, rafları sımsıkı doluydu. Fiyatlarla ilgili ise tabiki 'her şey gibi tekstile de zam geldi ama Aralık ayına kadar şu anki fiyatlarımıza zam yapmayacak şekilde sezona hazırlandık' diye belirttiler.

Ben her okulun tek tek kıyafetlerinin ne kadar olduğunu sormadım. Ama sizler gitmeden önce ne kadar ödeyeceğinizi ya da başka konuda bilgi almak isterseniz 0541 317 17 03 numaralı telefonu arayabilir ya da WhatsApp'tan bilgi alabilirsiniz.

Okul sezonunu bu yıl da önce okul kıyafetlerinden açmış olduk böylece.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

78dd1fd0-2131-4703-972b-c3df904a0198

Editör: Ahmet Tunç