Biga Belediye Meclis Üyesi ve Encümen Üyesi İbrahim Demircan, Kurban Bayramı'nda Biga Belediyesi'ne bağlı Biga Kent Hizmetleri AŞ'ye ait mezbahanede hayvan kesimlerine getirilen fahiş kesim ücretine isyan etti. Geçtiğimiz yıllarda Kurban Bayramlarında 300-400 lira civarında olan kesim ücretlerinin bu bayramda 1500 liraya çıktığına isyan eden Demircan, bugün yaptığı yazılı açıklamada; 'Biga Belediyesi'ni yönetenlerin bu Kurban Bayramı'nda, hem de ekonomik sorunların yaşandığı bir dönemde vatandaşın sırtına binmesini şiddetle kınıyorum" dedi.

"ŞİDDETLE KINIYORUM"

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'ı eleştiren İyi Partili Demircan; "Biga'da İyi Parti Belediye Meclis Üyesi ve Encümen Üyesi olarak sizlerden aldığım oyların gereği, belediyede şeffaflığın sağlanması için Millet İttifakımızla birlikte mücadelemizi veriyoruz. Bizler kamuoyunu doğru bilgilendirmekle görevliyiz. Bize verilen oyların hakkını vermek zorundayız. Bu görevler gelip geçicidir. Önemli olan vatandaşın hakkına sahip çıkmak ve görevin sonunda Biga sokaklarında huzurla, başımız dik, alnımız açık dolaşabilmektir. Biga Belediyesi'ni yönetenlerin, büyük vaatlerle, yapamayacakları sözleri tekrarlayarak göreve geldikleri 3 yıldır, Bigalı hemşehrilerimize eziyet etmek dışında yaptıkları hiçbir şey maalesef yoktur. Belediyenin rutin işleri bile aksamaktadır. Son olarak öğrendiğim bir gerçeği sizlerin bilgisine sunmak istiyorum. Bizler inanan insanlarız. Kurban Bayramı'nın arefesindeyiz. Kurbanlarımızı kesecek, Allah'ın izniyle ibadetlerimizi hep birlikte yerine getireceğiz. Biga Belediyesi'ni yönetenlerin bu Kurban Bayramı'nda, hem de ekonomik sorunların yaşandığı bir dönemde vatandaşın sırtına binmesini şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullandı.

1 YILDA 400 LİRADAN 1500 LİRAYA...

Biga Belediyesi'ne ait mezbahaneki kesim ücretlerini eleştiren Demircan, fiyat artışına dikkat çekti. Demircan yaptığı yazılı açıklamada; "Biga Belediyesi, mezbahane kesim ücretlerini açıkladı. Geçtiğimiz yıllarda 300-400 lira olan kesim ücretlerinin bu yıl 1500 lira olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kasap hemşehrilerimden aldığım bilgiye göre bayram dışında yapılan kesimler 300 ile 340 lira arasında değişiyor. Vatandaşlarımızın bir ibadeti kalmıştı dokunmadıkları. Biga Belediyesi'ni yönetenlere sesleniyorum. Bayramı bile fırsat olarak görmeyin. Her şey para mı? Vatandaşın sırtından inin. Yönetemiyorsunuz. Bari vatandaşın ibadetine engel olmayın. Ekran önünde, sosyal medyada vatandaşıyla iç içe görünüp şov yapan, bilbordlarda 'Kurban'a paylaşmak yakışır' diyen ancak kurban kesim işlerini bile vatandaştan fahiş paralar alarak gerçekleştiren Erdoğan ve yönetimini siz değerli Bigalı hemşehrilerimin takdirine bırakıyorum. Tüm hemşehrilerim Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, ağzımızın tadının bozulmadığı nice bayramlar diliyorum" ifadelerine yer verdi.

“Çanakkale’yi Yatırımlarla Buluşturmaya Devam Edeceğiz” “Çanakkale’yi Yatırımlarla Buluşturmaya Devam Edeceğiz”

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç