“Bu Teklif Açıkça ‘Cambaza Bak’ Düzenlemesidir” “Bu Teklif Açıkça ‘Cambaza Bak’ Düzenlemesidir”
Memleket Partisi Biga İlçesi 1.Olağan Kongresi parti binasında Çanakkale İl Başkanı Hülya Dağhan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Biga İlçe Seçim Kurulu gözetiminde yapılan genel kurulun açılış konuşmasını Memleket Partisi Biga İlçe Kurucu Başkanı Ömer Berber yaptı. Kurucu Başkan Ömer Berber konuşmasında; "Birinci olağan kongremizin ilimize, ilçemize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim. Dünyada yaşanan ciddi sağlık ve ekonomik sorunların ülkemizde de büyük sıkıntılara neden olduğunu gören kurucu önderimiz sayın Muharrem İnce'nin başlattığı partileşme sürecinde kurucu il başkanımız sayın Hülya Dağhan hanımefendinin de 84 kurucu üyeden biri olarak görev alması, Çanakkale'de Memleket Partisi'nin kurulması sürecini yürekten destekliyoruz. Başlangıçta ilçe başkanı olarak görev almam benim için de bir onur ve şeref meselesi olarak hayatımda önemli bir yer tutacaktır. İşlerimin yoğunluğu sebebiyle de başlangıçta benden daha çok bu göreve zaman ayıracağına inandığım Murat Önver arkadaşımıza ve ekibine devrederken ekip olarak hep birlikte mücadele edeceğimizin de altını çizmek istiyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.
Memleket Partisi kurucu lideri Muharrem İnce'nin mesajını da okuyan Memleket Partisi Çanakkale İl Başkanı Hülya Dağhan; "Biz 4 Eylül'de Memleket Hareketi olarak çıktık yola. 17 Mayıs'ta da siyasallaştık, partileştik. Çıkma nedenimiz... Hepimiz de aynı ülkede yaşadığımız için çürümüş ve keyfi tek adam anlayışıyla ülkenin yönetilmesinden, adaletten uzak, Atatürk ilkelerinden, cumhuriyetin kazanımlarına karşı düşmanca tutumlarından ve buna karşın da ciddi bir ana muhalefet partisinin olmayışından, halka da umut olamadığından dolayı üçüncü bir alternatif olarak Memleket Partisi olarak sayın genel başkanımızın önderliğinde yola çıktık. Çanakkale'de 6 ilçemizi örgütledik. Geçtiğimiz hafta pazar günü merkez ilçe kongremizi tamamladık. Bugün Biga'dayız. Öğleden sonra Gelibolu kongremiz var. Bayramda bütün kongrelerimizi tamamlayacağız. Bizlerin burada Biga olarak, Biga Çanakkale'nin en büyük ilçesi, yalış hatırlmıyorsam 90 bin nüfusa sahip. Burada birlik, beraberlik içinde, kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, hep birlikte memleketimiz için bu yola çıktık. Memleket dedik, gerisi teferruat diyerek, ötekileştirmeden, zaten 20 yıldır biz bu ötekileştirmeyle, ayrıştırılma bu iktidar tarafından yapıldı. Muhalefet partisi de aynı tavırda. Bizler burada ne cumhur diyoruz, ne millet, ne sağ ne sol, tek yol memleket diyerek davamıza inanmış olarak arkadaşlarımızla birlikte mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Açılış ve yoklama sonrasında Divan Heyeti oluşturuldu. Divan Başkanlığını Ertan Ata, Yardımcılığını Ayhan Öztekin, Katip Üyeliğini Okan Kızıltan yaptı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Çalısma ve Hesap raporları okundu ve kabul edildi.
Daha sonra seçimlere geçildi. Gizli oy ile yapılan seçimler sonrasında Murat Önver'in hazırladığı liste oy birliği ile seçildi.
Memleket Partisi Biga İlçe Yönetimi şu isimlerden oluştu: Murat Önver, Burhan Aydın, Mesut Ceylan, Ejder Duman, Hüseyin Karaköse, Mehmet Emin Karayel, Hüseyin Önel, Sabiha Özer, Hakan Özkan, Mehmet Poyraz, Birol Şen, Hasan Topuz, Serkan Gesurge, Burak Yıldırım ve Namık Yılmaz.
Genel Kurula Çanakkale İl Yönetiminden İl Başkanı Hülya Doğhan, Erhan Ata, Ayhan Özerkin, Raşit Gökçe Mandacı ve Okan Kızıltan katıldı

Editör: TE Bilisim