Memleket Partisi (MP) Biga İlçe Başkanlığı binası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Memleket partisi Çanakkale İl Başkanı Fuat Öztürk, sert sözleri ile dikkat çekti. Öztürk, “CHP'ye de AK Parti'ye de güvenmiyoruz. Çünkü gördüklerimizden, yaşadıklarımızdan biliyoruz ki her iki parti de dış dünya tarafından dizayn edilmiştir”dedi.

Muharrem İnce'nın Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı olduğu Memleket Partisi, ülkenin dört bir yanında teşkilatlanma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Memleket Partisi, Biga'da Ömer Berber başkanlığında teşkilatlanmasını tamamladı. İstiklal Caddesi Mustafa Aksekili Sokak üzerinde bulunan Memleket Partisi Biga İlçe Başkanlığı binası, yapılan açılış töreni ve kurdele kesimi ile açıldı.

Açılışa Memleket Partisi Çanakkale İl Başkanı Fuat Öztürk, Biga İlçe Başkanı Ömer Berber, Çanakkale 1'inci sıra Milletvekili Adayı Aycan Atalay, Çanakkale 2'nci sıra Milletvekili Adayı Atalay Seçkin, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

“BİGAMIZIN HER AĞACINI BİRLİKTE SULAYACAĞIZ”

Eski gençlik kolları başkanı da başvuru yaptı Eski gençlik kolları başkanı da başvuru yaptı

Açılışta konuşan Memleket Partisi Biga İlçe Başkanı Ömer Berber, “Partimiz siyasi hayatına ilk olarak olarak 4 Eylül 2021 yılında Sivas Kongresi'nin yıldönümünde memleket hareketi olarak başladı. Takip eden 19 Mayıs 2022 yılında resmi başvurumuz yapılarak da Memleket Partisi olarak siyasi hayatına başlamış oldu. Çanakkale İl yönetimi ilk kurulan yönetimlerden, Biga ilçe yönetimi de ilk kurulan yönetimlerden bir tanesi olmuştur. Başkanımız Muharrem İnce'nin 'Bir çift mavi gözün ışığında yola çıkıyoruz' diyerek verdiği mücadelenin içinde olmaktan, her türlü yokluğa karşı birleşerek bütünleşerek ayakta kalmaya çalışıyoruz. İşimiz zor biliyoruz. Biz de Bigamızda birleşeceğiz, barışacağız ve bölüşeceğiz. Bigamızın her ağacını birlikte sulayacağız. Her sokağını birlikte süpüreceğiz. Bigamıza hizmet edebilmek için açtığımız hizmet binamız sadece bir parti binası değil, sizlere bir ev, kahvehane sıcaklığı yaşatabilmeyi, burada sizlerle gönülden hoş sohbetler etmeyi istiyor ve hepinizi ilçe binamıza davet ediyoruz. Ne Cumhur ne Millet tek yol Memleket” ifadelerini kullandı.

“CHP'YE DE AK PARTİ’YE DE GÜVENMİYORUZ”

Hem CHP'ye hem de Ak Parti'ye yüklenen Memleket Partisi Çanakkale İl Başkanı Fuat Öztürk; “Cumhuriyet döneminin en zor seçimini yapacak Türkiye'miz. Renkleri karanlıkta tartışmanın anlamı yok.  Şu anda Türkiye gündemi artı dünya gündemi çok karanlık. Biz Türkiye'deki siyasiler genelde renk tartışması yapıyorlar, renk tartışacak durumda değiliz. Meydanı aydınlatmamız gerekiyor, aydınlığa çıkmamız gerekiyor. Memleket Partisi fenerin ışığını yakarak Türkiye'nin yolunu aydınlatmaya çalışıyor. Biz bu konuda 75 il 485 ilçede örgütlenmiş, kendi gayretleri ile ayakları  üzerinde duran Kuvay-i Milliye hareketiyiz. Bizim arkamızda hiçbir belediye yok, hiçbir iş adamı yok, hiçbir zengin zümre yok. Hepimiz öz kaynaklarımızı, cebimizden nafakamızı kısarak bu partiyi ayaklandırıyoruz, yönetiyoruz. Çünkü bu ülkenin buna ihtiyacı var. CHP'ye de AK Parti'ye de güvenmiyoruz. Çünkü gördüklerimizden, yaşadıklarımızdan biliyoruz ki, her iki parti de dış dünya tarafından dizayn edilmiştir. Gördüğünüz gibi merhum Ecevit'in partisinin başındaki adam Türkiye'yi böleceğim diyen HÜDA PAR’la aynı safhada siyaset yapıyor. CHP saflarında ise AK Parti artıkları diyeceğim AK Parti'nin yedek takımı CHP'de milletvekili adayı yapıldı. Biga'da da var. Dolayısıyla, bu eğri giden arabanın doğru menzile varması mümkün değil. Bunu zaman içinde göreceğiz. Bizim bütün derdimiz arabanın yönünü de Türkiye'nin sıkıntıya girmeden bu seçimde olabildiğince gayret göstererek ülkenin zora girmesini engellemek. Diyorlar ki, bize parti olarak bölmeyin meydandan çekilin. Biz şunu iddia ediyoruz. Parti olarak, biz seçimin ikinci tura kalmasının garantisiyiz. Bize göre CHP üst yönetimi seçimi AK Parti'ye sattı. Çünkü yapılaşma onu gösteriyor. İçerde Türkiye'nin bölünmesini talep eden YPG- HDP onun ötesinde aynı kulvarda yürüyen ülkeyi buralara getiren AK Parti'nin yedek takımı Suriyelilere ülkeye dolduran Ahmet Davutoğlu, Amerikan vatandaşlığı söz konusu olan Ali Babacan, bunlar bu partinin sahaya sürdüğü insanlar. Dolayısıyla iyi şeyler çıkmayacağını görüyoruz. Biz Memleket Partisi liderimiz hem siyasetin hem de Türkiye'nin sigortasıyız. Bizi izleyin, bize güç verin, ülkeyi birlikte kurtaralım. Çünkü ülkede bir beka sorunu vardır. Bu adaylıklar bir paylaşım adaylığıdır. Genel başkanımın dediği gibi ilkede birlik olmuyorsa paylaşımda birlik ülkeyi doğru yere götürmez. Asla bize gelip birlikte olalım demediler ve İYİ Parti ile birlikte CHP'nin üçlü olarak Memleket Partisi'nin bir arada olması gerektiğini genel başkanımız sık sık dile getirdi, bu asla kaale alınmadı. Göstermelik birtakım ziyaretlerle bu iş geçiştirildi. Çünkü onların hedefi var ,ülkeyi Kemal Kılıçdaroğlu federasyona götürecek. Kürt Cumhuriyeti kurulacak. Bunun gayreti içindeler, biz buna engel olacağız. Memleket Partisi olarak bu yolda gereken gayreti göstereceğiz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Açılış programı Memleket Partisi Çanakkale 1'inci sıra Milletvekili Adayı Aycan Atalay ve 2'nci sıra Milletvekili Adayı Atalay Seçkin’in kendilerini tanıtmalarının ardından kurdele kesimi ile sona erdi.

(Haber: Ahmet Tunç)

e6127ee0-563a-43bb-b34e-70a20e106d8f

d4db0363-3273-4c7f-b49c-0f024a4cdf3c

cbfa6dd0-b1b7-482d-92fb-e75f44d192c6

167801aa-27bd-4241-9459-f30facad8f9f

681ff00d-6163-4fb3-9110-8243007bb5a1

14a01806-4a83-4d21-92b7-1cd5c05fb35f

41ae6659-4bad-4d5d-a88e-2451ebfdbd7a