Uludağ İhracatçı Birlikleri bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Uludağ Meyve Sebze Mamülleri İhracatçıları Birliği'nin Biga TSO toplantı salonunda gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında Biga için yatırım talebi çıktı. Biga iş dünyasını sevindiren haber için Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl; "Çok büyük işler yapan kurumlar. Kısa vadede ilerleme kaydederiz, diye düşünüyoruz" yorumunda bulundu.

Şadan Doğan: Büyük projeler hayata geçecek Şadan Doğan: Büyük projeler hayata geçecek

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan'ın katılamadığı Haziran ayı meclis toplantısı, Meclis Başkanı Melih Akyıl başkanlığında gerçekleştirildi. Mayıs ayında 92 bin 871 lira 98 kuruş gelir elde edilirken, 159 bin 729 lira 53 kuruş da gider gerçekleşti. Biga TSO'nun kasasında ise 1 milyon 343 bin 93 lira 84 kuruş bulunuyor.

tso2

"ENERJİ VE AKARYAKIT ZAMLARI..."

Akaryakıt ve enerji fiyatlarındaki zamların herkesi etkilediğini söyleyen Başkan Akyıl; "Enerji ve akaryakıt fiyatlarındaki zamlardan herkes etkileniyor. Bu konuda bir an önce kalıcı bir çözüm bulunacağına inanıyoruz. Geçtiğimiz günlerde biliyorsunuz tüketici kredi kartlarıyla ilgili bir düzenleme gerçekleştirildi. Bir önceki ayda kredi kartlarındaki yüksek harcamalar ve asgari ödemelerdeki gecikmelerin de artması böyle bir düzenlemeyi gerekli kıldı. Yerinde bir uygulama oldu. Biliyorsunuz bizler Biga Meslek Yüksek Okulu'nu çok fazla önemsiyoruz. Geçtiğimiz günlerde bizi mezuniyet törenine davet ettiler. Güzel bir tören gerçekleşti. Bizler de başarılı öğrencilerimizi ödüllendirdik. Biga MYO geçtiğimiz yıllardaki staj uygulamasını yeniden hayata geçirecek. Bu da bizler için önemli. Geçtiğimiz ay 3 eğitim programı düzenledik. Bu etkinliklere katılmanız önemli. Çok yararlı bilgiler ediniyoruz" ifadelerini kullandı.

tso3

Ardından söz alan Biga TSO Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Başarır ise meclis üyelerini, yönetim kurulu faaliyetleri hakkında bilgilendirdi. Biga'dan firmaların da yer aldığı Türkiye'nin 500 sanayi kuruluşu listesiyle ilgili de konuşan Başarır; "Bigamızdan bu listede yer alarak bizleri gururlandıran firmalarımızı tebrik ediyorum. Umarım önümüzdeki yıllarda bu listede daha fazla firmamız yer alır ifadelerini kullandı.

tso1

YATIRIM TALEBİ

Bursa’da bulunan Uludağ İhracatçı Birlikleri bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Uludağ Meyve Sebze Mamülleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB)'nin Biga TSO toplantı salonunda gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısıyla ilgili konuşan Meclis Başkanı Akyıl; "Katılımcıları açısından da güzel ve verimli bir toplantı oldu. Üretim yapılabilecek alanlar, Biga'nın verimli toprak yapısı, üretim ve paketleme anlamında tesisleşmeye yatkın bir bölge olmamız başta olmak çok çeşitli konularda misafirlerimize bilgi verdik. Kendileri ihracat kapasiteleri anlamında çok büyük rakamlara hitap ediyorlar. Çok büyük işler yapan kurumlar. Tarıma dayalı sanayi anlamında Biga'ya yatırım talepleri oldu. Bu konuda istekleri olmaları bizleri de heyecanlandırdı. Önümüzdeki süreçte, onların da uygun buldukları bir tarihte ziyaret etmek istiyoruz. Bu işbirliğinin Biga yararına olacağına inandığımız için de bir an önce bu birlikteliğin işbirliğine dönüşeceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)

tso5

Editör: Ahmet Tunç