31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesi Biga siyasetinde hareketlilik devam ediyor. Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi'nde İlçe Başkanlığı'nda görev değişimi yaşandı. MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, görevi yönetim kurulundan Hasan Karabiber'e bıraktı.

Salih Altınkaya'nın Çanakkale İl Genel Meclisi'ne aday olmak için görevinden ayrıldığı öğrenildi. MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım da Salih Altınkaya ve Hasan Karabiber ile çektirdiği fotoğrafı paylaşarak; "MHP Biga İlçe Başkanım ve MHP Biga İl Genel Meclisi Adayım ile birlikte" ifadesini kullanarak iddiaları doğruladı.

"Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz" "Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz"

MHP Biga İlçe Başkanlığı görevinden ayrılan Salih Altınkaya yaptığı yazılı açıklamada; "Yıllardır içinde bulunduğum, çocukluk yıllarımın geçtiği, çeşitli kademelerinde görev aldığım Milliyetçi Hareket Partimizde bugün itibariyle ilçe Başkanlığı görevimi partimize ve milletimize farklı bir kulvarda hizmet etme amacıyla devrediyorum. Bugüne kadar yol arkadaşlığı yaptığım, desteklerini esirgemeyen, gece gündüz birlikte yol yürüdüğümüz yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyorum. 'Rehbet Kur’an hedef Turan' diyerek kutlu davamız uğruna hizmette; partimizin gösterdiği doğrultuda olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Görevimi devrettiğim kıymetli abim Hasan Karabiber’e çıktığı yolda muvaffakiyetler diliyorum. Gayemiz, hedefimiz, inancımız ve istikametimiz daha güçlü bir Türkiye’dir; Kızıl Elma'dır!" ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç