MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere sayılı gün kala; siyasi partilerin adayları da netleşmeye devam ediyor. Son olarak MHP, 1 il, 5 ilçe, 49 belde belediye başkan adayını daha açıkladı.

MHP'den yapılan açıklamada Çanakkale'den 9 belde için belediye başkan isimleri kamuoyuyla paylaşıldı. Gümüşçay için Mehmet Ali Çetin Belediye Başkan Adayı oldu. Karabiga için ise Ahmet Kutlu'nun ismi belediye başkan adayı olarak açıklandı. Daha önce de Sıtkı Keçeci, MHP'nin Biga Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştı. Cumhur İttifakı'nın diğer ortağı Ak Parti'de ise henüz Biga ve beldeler için herhangi bir isim belediye başkan adayı olarak açıklanmadı.

MHP'li Sadir Durmaz'ın yazılı açıklamasına göre, partinin yetkili kurullarının yaptığı değerlendirmede ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin onayı sonucunda, 31 Mart seçimlerinde 55 belediye başkan adayı daha belirlendi.

MHP'den yapılan açıklamaya göre Çanakkale için açıklanan diğer isimler şöyle:

Çanakkale - Biga - Gümüşçay: Mehmet Ali Çetin

Çanakkale - Biga - Karabiga: Ahmet Kutlu

Çanakkale - Çan - Terzialan: Göksel Kurt 

Çanakkale - Ezine - Geyikli: Barış Erol

Çanakkale - Gelibolu - Evreşe: Osman Fidan

Çanakkale - Gelibolu - Kavakköy: İbrahim Bartın

“Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek” “Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek”

Çanakkale - Lapseki - Çardak: Hasan Mor

Çanakkale - Lapseki - Umurbey: Mehmet Mudurlu

Çanakkale - Yenice - Kalkım: Yücel Bayrak

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç