Biga İlçe Emniyet Müdürü Emre Bolat ile Çan Emniyet Müdürü Cengiz Akpınar'ın yer değiştirmesi beklenmeyen bir gelişme olarak dikkat çekmişti. Görev değişikliği geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Cengiz Akpınar ile Emre Bolat, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal'ı ziyaret ettiler ve görev değişikliği resmen uygulanmaya başladı. 

Kaymakam Gürdal, Çan'da uzun zamandır görev yapan Emniyet Müdürü Cengiz Akpınar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve başarı belgesini takdim ederek, yeni görev yerinde başarılar diledi. Çan’a yeni tayin olan yeni Emniyet Müdürü Emre Bolat’a da yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kararın siyasi olup olmadığı ve gerekçesinin ne olduğu ise kamuoyuna açıklanmadı. Bolat, görev süresi boyunca kurumlar arası iletişime önem veren, uzlaşmacı kişiliğiyle dikkat çekmiş ve Biga'da sevilen bir isim olmayı başarmıştı.

Saldırıya uğradı, ameliyattan çıkınca isyan etti: “Evimize giremez hale geldik” Saldırıya uğradı, ameliyattan çıkınca isyan etti: “Evimize giremez hale geldik”

(Haber: Ahmet Tunç)