Gümüşçay’ın Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı seçilen Özkan Sert, göreve gelmesinin ardından örnek bir davranışta bulunarak ilk maaşını Gümüşçay İlk ve Ortaokulu’na bağışladı.

Muhtar Özkan Sert’in bağış makbuzunu; Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Gümüşçay İlk ve Ortaokulu Müdürü Müge Pehlivan, Okul Aile Birliği Başkanı Ayşenur Korkmaz teslim aldılar. Programa Gümüşçay Belediye Başkanı Hasan Kırım da katıldı.

Muhtar Özkan Sert’in anlamlı bağışı, okul idarecileri ve okul aile birliğini mutlu ederken; bağışın; Zeka Oyunları, TÜBİTAK yarışmaları, okul sporları gibi öğrencilerin sosyal beceri alanlarını geliştirmek için kullanılacağı belirtildi.

ÇOMÜ Kıskandıracak Bir Destinasyon Merkezi Kuruyor ÇOMÜ Kıskandıracak Bir Destinasyon Merkezi Kuruyor

Okul Müdürü Müge Pehlivan; öğrencileri ve öğretmen arkadaşları adına Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Özkan Sert’e teşekkürlerini iletirken; Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, eğitim alanındaki desteğin artması ve örnek oluşturan bu tür girişimlerin çoğalmasıyla, tüm öğrencilerin becerilerini geliştiren eğitim ortamlarının oluşturulmasının hedeflendiğini dile getirdi.

Desteğin miktarından çok öğrencilere ve eğitim öğretim faaliyetlerine yapılmasına dikkat çekmek istediğini belirten Muhtar Özkan Sert; “Eğitim camiamıza, çocuklarımızın eğitimine destek olmak istedim. Bu konuda bilinç oluşmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımıza destek ve ilgi arttıkça başarının da artacağını biliyorum. Bakanlığımız her türlü desteği elbette veriyordur. Yanlış anlaşılmak istemem. Sadece çocuklarımızın eğitimi için harcanan her kuruşun ve her zamanın geleceğimiz için önemli olduğunu göstermek istedim. Okulumuza ve çocuklarımıza destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Gümüşçay Belediye Başkanı Hasan Kırım da, beldedeki sportif faaliyetlerin arttırılması için oyun grupları, ekip ve ekipmanları ile salonların arttırılmasını planladıklarını, öğrencilerden oluşturulacak farklı branşlardaki kulüpleri destekleyeceklerini dile getirdi.

(Haber: Ahmet Tunç)

I M G 3330

I M G 3333

Editör: Ahmet Tunç