Ak Parti’nin Biga adayı: Bülent Erdoğan Ak Parti’nin Biga adayı: Bülent Erdoğan

İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri 28 Mayıs tarihinde gerçekleşecek. Konuyla ilgili Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB); Çanakkale Belediyesi Çalışanları Sosyal Tesisleri`nde ortak basın açıklaması yaptı. Gerçekleştirilen basın açıklamasında kurumlar adına konuşan Tüm Bel Sen Çanakkale Şube Başkanı Bülent Barın; "Seçim öncesi koşulların adil olmadığı, kamu kaynakları ve gücünün iktidardan yana kullanılarak muhalefetin sindirilmeye çalışıldığı antidemokratik bir süreci yaşıyoruz" dedi.

"ÜCRETLERİMİZ VE SATIN ALMA GÜCÜMÜZ AZALTILMAKTADIR"

İktidarın sermayeden yana politikalarının emekçileri sömürmek üzerine olduğunu vurgulayan Başkan Barın; "Yirmi yıldır TÜİK`in yayımladığı doğru olmayan enflasyon rakamlarıyla ücretlerimiz ve satın alma gücümüz azaltılmaktadır. İktidar sermayeden yana politikalarını emekçilerin sömürüsünü derinleştirip alabildiğine güvencesizleştirerek sürdürmekte, yoksullaştırdıklarını artık açlığa mahkum etmektedir. Bir avuç insanı zenginleştirirken topluma açlığı ve sağlıksızlığı dayatan bu iktidardan kurtulmak için, kadınların özgür oldukları, şiddet nesnesi kılınmadıkları, sahiplendirilip öldürülmedikleri yarınlar için, gençlerimizin yurt bulamadıkları için tarikatlara, cemaatlere teslim olmadıkları, geleceksiz kalmadıkları günler için sandıklarımızdaki oylara sahip çıkmaya çağırıyoruz." şeklinde konuştu.

"OY KULLANMAYA VE SANDIKLARI KORUMAYA ÇAĞRIMIZDIR"

Baskıcı politikalara son verilmesi adına adım atılması gerektiğini dile getiren Başkan Barın; "Doğanın ve geleceğimizin tahrip edilmemesi için, yer altı ve yer üstü kaynaklarımızın yağmalanmaması için, salgınlarda, depremlerde yüzbinlerce insanımızı kaybetmemek için, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitiminin çağın gereklerine uygun bilimsel niteliğe ulaşması için, özgür, özerk ve bilim üreten üniversiteler için, yurttaşlarımızın demokratik iradesine saygı duyulduğu güzel günler için, basın üzerinde yaratılan baskıcı politikalara son vermek için, insan hakları ihlallerinin olmadığı yarınlar için, güvenli ve güvenceli çalışma ortamlarının sağlandığı ve kötü çalışma koşullarının düzeltildiği yarınlar için, işsizliği azaltmak, atama ve işe alımlarda ayrımcılığa dur demek için, herkesi 28 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimlerde oyumuzu kullanmaya ve sandıklarımızdaki oylara sahip çıkmaya çağırıyoruz. Gelin, hep birlikte değiştirelim! Emek bizim, oy bizim, gelecek hepimizin" dedi.

(Kaynak: Çanakkale Olay)

Editör: Ahmet Tunç