CHP'li Özel, AKP'li Turan'ın "2023, Çanakkale köprüsünü yapanlar ile oradan bizi denize dökeceğini düşünen dangalakların seçimi" sözlerine sosyal medyadan yanıt verdi. Özel, Turan'ın ifadeleri için 'bir tükenmişlik bir acizlik göstergesi' sözlerini kullandı.

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın, Ak Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığınca Çanakkale Merkez'de ve Ak Parti Biga İlçe Başkanlığı'nda Bigaspor sosyal tesislerinde düzenlediği bayramlaşma töreninde sarf ettiği sözlere tepkiler sürüyor.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Çanakkale'deki programda muhalefet partilerine 'dangalaklar' diyen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'a tepki gösterdi. 

Twitter'dan Turan'ın sözlerini paylaşan Özel şu yorumu yaptı: "Her anket sonucuyla, sokağa çıktıklarında vatandaştan yükselen her tepkiyle şaşkına döndüler. İyice zıvanadan çıktılar. Siyasi rakiplerine oy verenlere dangalak demek, bir tükenmişlik bir acizlik göstergesidir. Bu seviyesizliğe gerekli cevabı sandıkta milletimiz verecek."

Bülent Turan Biga'daki bayramlaşmada ise konuşmasından 'dangalaklar' ifadesini çıkarmış ve; "2023’te bir tarafta egemenlik kayıtsız şartsız milletin olsun diyenler, bir tarafta kendi toplantılarının zaptını büyükelçiye onaylatmadan adım atamayanların; bir tarafta onurla gururla dış politikayı inşa edenlerin, diğer tarafta büyükelçilerle gizli görüşenlerin seçimi olacak. Bu seçim dünyanın en uzun köprüsünü yapalım diyenlerle, yapanları boğaza gömeceğiz diyenlerin seçimi olacak" demişti. 

Demircan açtı ağzını, yumdu gözünü! Demircan açtı ağzını, yumdu gözünü!

Biga'daki bayramlaşmada konuşan Bülent Turan, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan'ı da hedef alarak benzer ifadeler kullanmıştı.