Cumhuriyet Halk Partisi'nin önceki ilçe başkanı Osman Öztürk, geçtiğimiz Cumartesi günü CHP Genel Merkezi'nde yaptığı aday adaylığı başvurusunun ardından CHP Biga İlçe binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına çok sayıda CHP'li ilgi gösterdi. CHP'li Biga ilçe yönetimi, CHP Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, CHP Biga Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı, CHP Karabiga Belde Başkanı Semih Kırbaç, CHP Gümüşçay Belde Başkanı Hasan Kırım, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, önceki dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, CHP Biga eski ilçe başkanı Atilla Diren ve partililer, CHP Biga ilçe binasını doldurdular. Son dönemdeki en kalabalık günlerinden biri yaşanan CHP Biga İlçe Başkanlığı'nda yaşanan samimi görüntüler, yaklaşan seçimler öncesi dikkat çekti.

CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar toplantının açış konuşmasını gerçekleştirdi ve Öztürk'ü konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti.

CHP'LİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 11 ilimizde etkili olan depremle ilgili hayatını kaybedenleri hatırlatarak konuşmasına başlayan Öztürk; "Konuşmama başlamadan önce Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizde etkili olan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Depremin ilk anından itibaren felaketi yaşan tüm yurttaşlarımıza yardım eli uzatmak destek vermek için gece gündüz çalışan, yardım toplayan, bu yardımları hazırlayan ve ulaştıran, dayanışmanın örnek alınması gereken halini ortaya koyan ilçe yöneticilerimize, gecesini gündüzüne katan kadın kollarımıza, hiç uyumadan gerekirse tüm yardımları yerinden almaya çalışan gençlik kollarımıza ve destek olan Bigalı hemşehrilerimize huzurlarınızda ilçe başkanım Cemal Mantar nezdinde sonsuz teşekkürü bir borç biliyorum. İyi ki varsınız. Teşekkürler. Yaptığınız tüm iyilikler için minnettarız" ifadelerini kullandı.

osmanöztürk4

Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü:

"GÜNEŞİN ZAPTI YAKIN"

"Kıymetli yol arkadaşlarım. Bir mücadele başladı. Bu mücadele, yerde tekmelenen Somalı madencinin mücadelesidir. Bu mücadele liyakatsizlikten ve torpil ve adam kayırmadan işsiz kalıp yurt dışına kaçmayı çare gören gençlerimizin mücadelesidir. Bu mücadele, sevgi adı altında kıskançlık adı altında şiddet gören, hunlarca öldürülen kadınlarımızın mücadelesidir. Bu mücadele, ektiğinin hakkını alamayan köylünün, ay sonunu getiremeyen işçinin, dükkânını açık tutmayan esnafın, açlık sınırındaki emeklinin mücadelesidir. Bu mücadele, Bahriye Üçokların, Uğur Mumcu’ların Deniz Gezmiş’lerin ve Ali İsmail Korkmaz’ların mücadelesidir. Bu mücadele, tam bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin var oluş mücadelesidir. Hazır olalım arkadaşlar. Akın var akın. Güneşe akın. Güneşi zapt edeceğiz. Güneşin zaptı yakın."

“Çanakkale’yi Yatırımlarla Buluşturmaya Devam Edeceğiz” “Çanakkale’yi Yatırımlarla Buluşturmaya Devam Edeceğiz”

osmanöztürk3

"GELİYOR GELMEKTE OLAN"

"Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer. Bu önemli seçimde ön safta mücadele etmek için Çanakkale’nin tüm ilçe, belde ve köylerinde bu mücadeleyi sürdürmek için 3 yıl önce ilçe başkanlığı seçiminde olduğu sizin teveccüh ve desteklerinizle cumhuriyet halk partisinden Çanakkale’de Milletvekili aday adayı oldum. Aday Adaylığım öncelikle vatana Çanakkale ve Biga’mız için hayırlı olmasını temenni ederim. Gece gündüz çalışarak Çanakkale’ye hizmet edebileceğimiz günleri inanın ki iple çekiyorum. Ve son olarak buradan aksam sabah demeden bir gün Adana’da, bir gün İzmir’de, gece gündüz çalışan Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Başkanı, büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin 13'üncü Cumhurbaşkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na selam olsun. Bizler eminiz sayın Genel Başkanım. Geliyor gelmekte olan. Hayırlı olsun Türkiyem."

(Haber: Ahmet Tunç)

osmanöztürk14

osmanöztürk13

osmanöztürk12

osmanöztürk11

osmanöztürk10

osmanöztürk8

osmanöztürk7

osmanöztürk6

osmanöztürk5

osmanöztürk4

osmanöztürk3

osmanöztürk1

Editör: Ahmet Tunç