escort bayan

Ağustos 1, 2021

POLİTİKA

Genç başkan istifa etti

Yeniden Refah Partisi’nin Biga’da kuruluşunda görev alarak kurucu başkanlık yapan ve ardından ilk Genel Kurul’da seçilen Enes Şahin bugün yaptığı açıklamada ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

“İktidar Seçim Kanununu Değiştirmeye Çalışıyorsa, Gidicidir..”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek TBMM’de düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyunun aylarca cevabını merakla beklediği soruları tekrar gündeme getirdi. Özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündeme getirdiği “10 Dolar rüşvet alan siyasetçi” sorusuna 65 gündür yanıt verilmediği hatırlattı. İktidarın seçim kanunu değiştirme girişimlerine de değinen Erkek; “Demokratikleşme için değil; iktidarlarını korumak için değiştirmek istiyorlar” dedi.

CHP Biga, Erdoğan’ı ‘esnafın seçimini siyasete bulaştırmakla’ suçladı

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın Biga Kredi ve Kefalet Kooperatifi ziyaretinde yaptığı konuşmaya Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk’ten sert yanıt geldi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın ziyareti ile ilgili ise günler önceden Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nden yapılan arama ile seçilen medya kuruluşları davet edilmişti. Davetliler arasında Medya Lokum yoktu.

Hem vekil hem de başkan’dan pazar çıkarması

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, eşi Arzu Ceylan ile birlikte Biga Çarşamba Pazarı’nda alışveriş yaparken aynı zamanda hem pazarcılarla hem de vatandaşlarla sohbet etti. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan da pazarcıların daveti üzerine kahvaltı sofralarına misafir oldu. Çanakkale İl Genel Meclisi Üyesi Saim Yılmaz da pazar yerindeydi.

CHP’den dikkat çeken fotoğraf…

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Örgütü, CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural’ın da katılımıyla İlçe Danışma Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe başkanlığını kazanan Osman Öztürk liderliğindeki ekip ile daha önceki ilçe başkanı Atilla Diren ve Biga Belediyesi eski Başkanı İsmail Işık’ın aynı karede yer alması ise dikkat çekti.

“Kredi Kartından Cep Telefonuna Taksit Yasağı Küçük Esnafı Vurdu”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylankredi kartına taksitli cep telefonu satış yasağını büyük elektro marketlerin internet üzerinden taksitlendirerek, GSM operatörlerinin faturaya yansıtma yoluyla, AVM’lerin de mobil bankalardan sağladıkları yüksek faizli kredilerle deldiğini belirtirken, “Kazanan yine bankalar ve sektörün devleri, kaybedense tüketiciler ve esnafımızdır. Sorun, 2 Temmuzda yayınlanan yönetmelikteki gibi 3 taksitle çözülemez, yeni bir düzenleme yapılması şarttır” diye konuştu.

“OHAL Yetkisini 3 Yıldan 1 Yıla İndirdik”

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, terörle mücadele kapsamındaki gözaltı sürelerinin uzatılması ve kamudaki ihraçlara ilişkin OHAL yetkisinin uzatılması süresini 3 yıldan 1 yıla indirdiklerini açıkladı. Kamuoyunda oldukça tartışılan “Birden Fazla Maaş Alan Bürokratlar” konusuna da değinen Turan; “İkiden fazla maaş almak yok diye biliyorum” açıklamasında bulundu.