Butik içinde kafe mi olurmuş… Butik içinde kafe mi olurmuş…
SMA hastası Ahmet Alp bebeğin tedavisi için gerekli olan paranın toplanması adına sorumluluk alan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan'ın da desteğiyle, gazetelerin sosyal medya sayfalarından canlı yayınlanan büyük bağış gecesinde rekor para toplandı. Valilik onaylı kampanyada önemli bir aşama kaydedilmiş oldu.
14 aydır Ahmet Alp'in başta Biga olmak üzere Çanakkale ve Türkiye'nin her bölgesinden katılımcıların yer aldığı gönüllü ailesi büyük bir mücadele örneği göstererek kampanyayı yüzde 70'lerin üzerine çıkarmayı başarmıştı. Gecenin sonunda ise Büyük Bağış Gecesi'nin düzenlendiği salonda gözyaşları hakimdi.
Bağış gecesi birçok medya kuruluşu ve basın mensubunun TV ve sosyal medya kanallarından yapılan canlı yayınla yüzbinlerce kişiye ulaşılarak gerçekleştirildi.
"Bir çocuk nefes alsın, hayatını doyasıya yaşasın diye bütün çabamız" diyerek yola çıkan gönüllüler, bölgemizin sevilen ismi, Biga TSO Başkanı ve Biga OSB Başkanı ve iş insanı Şadan Doğan ile birlikte SMA hastası Ahmet Alp için Büyük Bağış Gecesi'nde 2 milyon TL'yi geçti. Günler öncesinden duyurulmaya başlanan organizasyona yurt içi ve yurt dışından pek çok duyarlı hayırsever vatandaşımız katkıda bulunduğu gecenin sonunda, bir gecede toplanan güncel rakam 2 milyon 144 bin 904 lira oldu. Yayının ikinci bölümüne Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan da katılarak bağış toplanmasına destek oldu. Rekor bir bağış toplanarak gerekli olan miktarın % 85’ine ulaşıldığı açıklandı.
5 BÜYÜK ŞİRKET DE KAMPANYAYA DAHİL OLACAK
Şadan Doğan, pek çok gönüllü tarafından 14 aydır aralıksız yürütülen yardım kampanyasına destek veren tüm kişi ve kuruluşlara, az ya da çok yardımını esirgemeyen tüm halkımıza, dualarıyla Ahmet Alp ve diğer tüm SMA hastası bebeklerimize ve özel olarak gönüllülere teşekkür etti ve bağış gecesini canlı yayınlayarak tüm dünyaya ulaştıran basın mensuplarına da şükranlarını sundu.
6 saatten uzun süren Büyük Bağış Gecesi sonunda konuşan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan kampanyayla ilgili konuştu ve gecenin sürprizini açıkladı. Başkan Doğan kampanyanın bir süre daha devam edeceğini ve kalan bedelin 5 büyük şirket tarafından karşılanacağını ifade etti. Gecenin sonunda konuşan Biga TSO Başkanı Doğan; "Biga'nın kurtuluş etkinlikleri kapsamında gerçekleşen pehlivan güreşlerinde gönüllü arkadaşlarımızın canla başla destek çalışması yaparken, kalabalığın içindeki mücadelesini gördüm ve ben hem sevindim hem de bir iş adamı olarak üzüldüm. Sayın kaymakamımızın, sayın belediye başkanımızın da katılımıyla eşli bir kahvaltı organize ettik gönüllülerimizle. Orada ben arkadaşlara '30 Ekim'de final olacak, bütün hazırlıklarımızı yapıp çocuğumuzu tedaviye göndereceğiz' dedim. İlçe milli eğitim müdürümüze ve okul müdürlerimize de teşekkür ediyorum. Okullardan zarflarla paralar geliyor. Muhtarlarımızla da toplantılar yaptık. Onlardan da iyi paralar geleceğine inanıyoruz. Biz buraya 1 milyon hedef koymuştuk ama 2 milyonu ben tahmin ediyordum. Biz kendi şirketimizde de çok çalıştık. Vaat edilen rakamlardan daha yüksek de gelecek. Yarın da çalışmaya devam edeceğiz. Herkese çok teşekkür ederiz katkılarından dolayı. Ben hesap kitabı çok severim. 2 milyon 132 bin euro ilk teklif. Daha sonra dolara döndü. Birkaç tane daha teklif var. Dolar Duabi'den. Amerika'dan teklif var. Üzerinde çalışıyoruz. Teksas'tan teklif kabul edilirse, Dubai'den ya da. Teklifimiz tamamlanmış bile olabilecek. Önemli olan çocuğumuzu tedavi ettirmek. Biz bugün Biga'da aklınıza kim geliyorsa, isim vermeyeceğim ama 4-5 sanayi kuruluşu olarak en son kalan eksik rakamı hep birlikte karşılayacağız. Tabiki daha masraflar da olacak. Biz inşallah hep birlikte bunun üstesinden geleceğiz. Kampanya hala devam ediyor. Kolay da değil. Bir kuruş bir kuruş toplanan paralarla geldi buraya. Gezeceğiz kapı kapı. Finalimiz belli. 30 Ekim'de uçak biletlerini halledip tedavi için yola çıkılacak. Tekrar bir kampanya da yapabiliriz. Bugünkü en büyük katkıyı veren Doğtaş'taki mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tüm Biga halkına, tüm Türkiye'den ve yurt dışından destek veren herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.
Başkan Doğan'ın konuşmasından sonra duygusal anlar yaşandı. Salonda alkış sesleri duyuldu. Son konuşmayı ise Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan gerçekleştirdi. Gönüllülerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından yayın gece yarısı 01:30 sıralarında sona erdi.
NOT: Katkıda bulunmak isteyen kişi ya da kuruluşlar yardımlarını RECEP GÜVEN adına Yapı Kredi Bankası’nda açılan TR24 0006 7010 0000 0093 8208 79 IBAN no.lu hesaba yatırabilirler.