KRT Televizyonunda Seçil Özer’in hazırlayıp sunduğu Gündem Özel’in bu haftaki konuğu İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz oldu. Programda İYİ Parti kongresinde Meral Akşener’in yaptığı konuşma gündeme geldi. Kongrede Akşener’in yaptığı konuşmadan İYİ Parti’nin yerel seçimlere tek başına mı girecek sorusunun gündeme gelmesi üzerine Rıdvan Uz; “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in kongredeki mesajı benim anladığım şudur; bir şirket anlamında bakarsanız büyük hissedar olmak istiyoruz. Belki de biz bu aşamada; ikili denedik, altılı denedik, her şeyi yaptık; bizde artık koçbaşı olmak istiyoruz İYİ Parti olarak. Tek başımıza girme arzusundayız. Genel Başkanımız kongrede bunu dile getirdi. Bu söylem tabanda da bir kabul gördü. İttifaklarla kazanılamayacağı, böyle olursa daha iyi olabileceğini düşünen bir yapı da ortaya çıktı. Bunu da biz deneme arzusundayız, Genel Başkanımızın söylemlerinin anlamı budur diye düşünüyorum” diyerek yanıt verdi.

MHP Biga'nın aday listesi belli oldu MHP Biga'nın aday listesi belli oldu

“İKİLİ DENEDİK, ALTILI DENEDİK OLMADI. TEK BAŞIMIZA..”

İYİ Parti tabanının da yerel seçimlere tek başına girme arzusunda olduğuna dikkat çeken Rıdvan Uz; “Ben taban siyasetçisiyim, partimizin hem ilçe hem de il başkanları ile devam diyalog halinde olan, genel merkezimize gelen arkadaşlarımızın “Denedik olmadı. Artık biz kendi ayaklarımız üzerinde durabilmeliyiz. Kadroları oturmuş bir hareketiz; kendimizi ifade edip tek başımıza yolumuza devam etmemiz gerekir” diyen arkadaşlarımızın çokluğu bana bunları söyletiyor” ifadelerini kullandı.

“İŞBİRLİĞİ OLUR MU? BUNU ZAMAN GÖSTERİR”

Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlere Altılı Masa içerisinde girildiğini ancak başarıya ulaşılamadığına dikkat çeken Rıdvan Uz, yerel seçimlerde bir ittifak olma ihtimalinin kalmadığını, iş birliği olurmu sorusuna ise; “İYİ Parti olarak biz büyük hissedar olma sürecine girdiğimizi, başladığımızı düşünenlerdenim şahsım olarak. Genel Başkanımızın da kongredeki söylemlerinden de çıkarttığım budur. Çünkü genel başkanımızın da kongrede itiraz ettiği noktaları üst üste koyduğunuzda bunlardan sıyrılan ve arınan bir yapı ortaya çıkarsa; eksik hatalı tavır ve durumlardan, yol yürüyüşten, ‘evet haklılarmış biz bunu yapmayalım’ şeklinde bir yol yürüme kararı verilirse belki bir iş birliği yapılabilir mi? Bunu da zaman gösterecektir” diyerek yanıt verdi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç