Biga'nın en kalabalık mahallesi olan Sakarya Mahallesi'nde ikinci muhtar adayı da basın açıklaması ile adaylığın duyurdu. Hayri Tulnay'ın ardından sahneye çıkan ikinci isim Hülya Tunçel oldu. Daha önce belediye meclis üyeliği, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında sekreterlik görevini de yürüten Tunçel, bugün Bigaspor sosyal tesislerinde basın mensuplarına yaptığı açıklama ile 'adayım' dedi.

Hülya Tunçel'in açıklaması şöyle:

'"Eski ismi ile Cedit, yeni ve bilinen ismiyle Sakarya Mahallemizin 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalle muhtarlığı adaylığımı açıkladığım basın toplantısına hoş geldiniz. İsmim Hülya Tunçel. 1975 yılında Biga'da memuz kızı olarak dünyaya geldim. Emekliyim. 1 çocuk annesiyim. İlkokulu Fatih İlkokulu'nda, ortaokulu ise Biga Ortaokulunda, liseyi Biga Ticaret Meslek Lisesi'nde okudum. Halen açıköğretim fakültesi muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü son sınıf öğrencisiyim. Ticaret meslek lisesi öğrencisi olmam nedeniyle iş hayatına Biga Mal Müdürlüğü'nde, resmi kurumda başladım. 2 yıllık staj döneminde kanun ve yönetmelikler, resmi kurum yazışmaları, dilekçe yazmayı, hitap etme, kendini ifade etme gibi birçok konuda kendimi meslek hayatıma hazırlama fırsatım oldu.

Özel sektör çalışma hayatıma rahmet avukat Salim Bozkurt'un yanında hukuk bürosunda başlamak nasip oldu. Bir müddet sonra Biga Muhtarlar Derneği sekreterliğine geçtim. Bu dönemde Örtülüce Köyü Muhtarı Mehmet Kırcalı ile tanıştım ve uzun yıllar açmış olduğu irtibat bürosunda sekreterliğini yaptım. Örtülüce Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Kırcalı Tarım Hayvancılık, Biga Damızlık Yetiştiricileri Birliği, Biga Tabaklar Esnaf Odası genel sekreterliği, 2 dönem Biga Kent Konseyi yönetim kurulu üyeliği, bir dönem Biga Belediye Meclis Üyeliği yaptım. Biga Okçuluk Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliği, Biga Sebze Meyve Gıda Pazarcıları Derneği ile Biga Pazarcılar ve Festivalciler Derneği'nin iş ve işlemlerinde muhasebe konusunda yardımcı olmaktayım.

Muhtarlık temsil makamıdır. Resmi kurumlar ile bölgede yaşayan vatandaşın sorunlarının ilgili makama ulaştırmada önemli bir rolü vardır. Sivil toplum kuruluşlarında kazanmış olduğum 30 yıllık bilgi, deneyim, tecrübe ile 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Sakarya Mahallemize muhtar adayıyım. Bir sonraki toplantıda ekibimde yer alacak aza arkadaşlarım ile birlikte karşınızda olacağım. Vakit ayırıp bizleri izleyen, sabırla dinleyen herkese saygı ve selamlarımı sunar, teşekkür ederim."

"Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz" "Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz"

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç