Biga’da Kalafat yolu üzerinde sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan S.Ç. ameliyat sonrası gazetemize ulaşarak yaşadığı dehşeti anlattı.

“BİLEĞİM KIRILDI”
Yaşadığı korku dolu anları anlatan S.Ç. yardım istemek için bağırdığını, ama kimsenin kendisini duymadığını söylerken; “Sabah saat 10 gibi işe gitmek için evimden çıktım. Yürüyerek siteyi geçtim. Karşıdan 3-4 tane büyük sokak köpeğinin üstüme doğru geldiğini gördüm. Koşarak ve saldıracak şekilde üzerime gelince de kaçmaya başladım.  Köpekler de peşimden koşmaya başladı. O sırada kayıp yere düştüm. Kolumun üstüne düşünce de bileğim kırıldı. Yardım için bağırdım. Kimse duymadı. Bu sabah ameliyat oldum. Bileğimde 6 tane parçalı kırık var. Telle bağladılar kemikleri” ifadelerini kullandı.

“EVİMİZDEN ÇIKAMAZ HALE GELDİK”
Sokak köpeklerinin yaşam hakkına saygı duyduğunu, ancak saldırgan köpek sorununun da giderek büyüdüğünü dile getiren S.Ç.; “Gün geçtikçe saldırgan sokak köpekleri sorunu büyüyor. Geçtiğimiz yıllara göre sokaklarımız çok daha tehlikeli hale gelmeye başladı. Çocuklarımız okula gidip gelirken tehdit altında. Bugün benim başıma geldi, yarın bir çocuğumuzun başına gelebilir. Lütfen yetkililer geç kalmadan bir çözüm bulsunlar. Evimizden çıkamaz hale geldik” dedi.

Köpeklerden kaçarken düşen S.Ç.‘nin ameliyat sonrası durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Biga'da ve Gümüşçay'da bayram temizliği Biga'da ve Gümüşçay'da bayram temizliği

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

Editör: Ahmet Tunç