Yunanistan’dan Schengen vizesi almak isteyen, ikameti Çanakkale ve ilçelerinde olan vatandaşların vize işlemlerini kilometrelerce yol kat etmeden, kolaylıkla halledebilmelerine imkân tanıyan Kosmos Vize Hizmetleri Ofisi’nin resmi açılışına; Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Georgina Soultanopoulou,  Kosmos Vize Hizmetleri Ceo'su Yorgo Papalyaris ve Genel Müdür Fatma Baysan katıldı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen açılışta; ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcıları Ersin Kahraman ve Murat Aydoğdu, Sayman Üye Turgay Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ahmet Çelik, Akın Yalman, Ayşe Önen Özoğuz, Deniz Tennioğlu, Volkan Temiz, Genel Sekreter Sema Sandal ile Meclis Üyeleri, sektör temsilcileri ve seyahat acenteleri hazır bulundu.

KOSMOS VİZE HİZMETLERİ ÇANAKKALE OFİSİ AÇILDI

Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Georgina Soultanopoulou açılış konuşmasında; “Uzun zamandır görüşmelerini gerçekleştirdiğimiz Kosmos açılışı için bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Çanakkale’nin Yunanistan’a daha yakın olmasına rağmen, burada yaşayanların vize işlemleri için İstanbul’a gidiyor olması daha zordu. Bu sürecin kolaylaşması için çaba harcayan ve bize destek olan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna teşekkür ederim. Kendileri bugün burada bizi çok sıcak karşıladı. Ülkelerimiz arasında vize ile ilgili sorunlar olsa da biz bunları kaldırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Doğanlar Mobilya Grubu Fortune 500’de 112 Sıra Yükseldi! Doğanlar Mobilya Grubu Fortune 500’de 112 Sıra Yükseldi!

“YUNANİSTAN İLE İLİŞKİLERİMİZİ GÜÇLENDİRECEMİZE İNANIYORUZ”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu: “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Üyelerimize ve vatandaşlarımıza vize konusunda kolaylık sağlamak için Sayın Georgina Soultanopoulou’dan pozitif ayrımcılık rica ettik kendisi de sağolsun bunu bize tanıdı. Öncelikle kendisine, sonra hizmet binamızda Kosmos Vize Ofisi açılabilmesi için çok çaba gösteren Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ayşe Önen Özoğuz, Ahmet Çelik, Akın Yalman ve Turgay Kılıç’a, işbirlikleriyle bize destek olan Yorgo Papalyaris ile Fatma Baysan’a teşekkür ediyorum. Üyelerimize ve bölgemize bu hizmeti sağlayabilmemize vesile oldular. Yunanistan ile ilişkilerimizi güçlendireceğine inandığımız bir adım atmış olduk hep birlikte” dedi.

ÇTSO 15 No’lu Komite Üyeleri ve Meslek Grubu’nda yer alan turizm ve seyahat acentesi temsilcileri ile bir araya gelen Yunanistan İstanbul  Başkonsolosu Georgina Soultanopoulou, vize konusunda destek olabilecekleri konuları aktararak, temsilcilerden gelen görüş ve önerileri dinledi. Konuşmalar ve görüşmelerle devam eden açılış, hediye takdimleri ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç